Czy w niedzielę 26 czerwca sklepy będą otwarte? Sprawdziliśmy

  • 24.06.2022, 08:49 (aktualizacja 24.06.2022, 14:18)
  • News4Media
Czy w niedzielę 26 czerwca sklepy będą otwarte? Sprawdziliśmy iStock
Tylko w 7 niedziel w roku klienci mogą zrobić zakupy we wszystkich sklepach. Jedna z nich wypada teraz - 26 czerwca.

W Polsce handel w niedzielę jest zakazany. Prawo jednak dopuszcza wyjątki. Korzystają z tego m.in. małe sklepy osiedlowe. Dodatkowo w tym roku jest 7 niedziel, kiedy legalnie mogą handlować wszystkie sklepy.

Zaostrzone przepisy sprawiły, że największe sieci handlowe nie mogą już obchodzić przepisów tak, jak robiły to jeszcze w 2021 roku. Przypomnijmy, że około 20 sieci handlowych w Polsce wykorzystywało zapis prawny, zgodnie z którym w niedziele mogą być otwarte placówki świadczące usługi pocztowe. Markety i dyskonty hurtowo zaczęły się zamieniać w miejsca, w których można nadać lub odebrać przesyłki. Zmiany w prawie wyeliminowały tę możliwość.

A czy niedziela 26 czerwca jest niedzielą handlową? Tak, to jeden z tych 7 dni, kiedy sklepy mogą być otwarte bez żadnych ograniczeń.

Przypomnijmy daty kolejnych niedziel handlowych w tym roku:

  • 28 sierpnia,
  • 11 grudnia,
  • 18 grudnia.
News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe