Dwa miesiące wolnego - uczniowie zaczynają wakacje

  • 24.06.2022, 14:27 (aktualizacja 24.06.2022, 14:45)
  • Tylko dobre informacje
Dwa miesiące wolnego - uczniowie zaczynają wakacje Powiat kolneński
Ponad 130 tys. uczniów z podlaskiego rozpoczęło w piątek (25.06) wakacje. Na ten moment uczniowie czekali od … 1 września. Kończy się kolejny rok szkolny. Dzisiaj uczniowie odebrali świadectwa i zaczynają dwa miesiące wolnego. To nie był łatwy rok - mówił podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół Technicznych w Kolnie, starosta kolneński, Tadeusz Klama.

 

- Serdecznie gratuluję wszystkim, którzy uzyskali promocję do następnej klasy, chcę pogratulować tym którzy, tą szkołę ukończyli. Dużo mówimy o średniej ocen, ale są osoby, które mają poprawki. Przygotujcie się trochę lepiej i też życzę wam, żebyście na tej sesji poprawkowej wypadli jak najlepiej  - mówił Tadeusz Klama.

 

Życząc uczniom spełnienia marzeń, odpoczynku oraz szczęśliwego i bezpiecznego powrotu do szkół starosta zwrócił się również do nauczycieli.

- Drodzy pedagodzy ten rok był też bardzo trudny dla was. Warunki pracy były bardzo trudne dla was, ale staramy się wspierać Was, jak tylko możemy. Pandemia, przerwy w nauce stacjonarnej, to wszystko nie było optymistyczne. Ale daliście radę. Dlatego również państwu życzę takiego wypoczynku, wytchnienia, byśmy mogli z powrotem zacząć i naszą młodzież edukować - mówił Tadeusz Klama.

W zakończeniu roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym im Adama Mickiewicza brał udział Wicestarosta Kolneński, Karol Pieloszczyk.

- Dzień zakończenia roku szkolnego jest przez was długo wyczekiwany, to czas zasłużonego odpoczynku, oderwania się od obowiązków szkolnych – rozpoczną się wakacje. Życzę wam, aby były one bezpieczne, pełne radości i niezapomnianych wrażeń w miłym towarzystwie. Ważne żebyście czuli się szczęśliwi i spełnieni, róbcie to co daje wam satysfakcję, spełniajcie swoje marzenia. Rozwijanie pasji, talentów, zainteresowań powinno być priorytetem, nie można ich porzucić. Nie traćcie wiary w siebie i uwierzcie w swoje możliwości - mówił Karol Pieloszczyk. 

 

Uczniowie już planują tegoroczne wakacje. Większość z nich postawił na relaks i spotkania ze znajomymi. Ale są też tacy, którzy niedługo rozpoczną wakacyjną pracę. 

Wszystkim życzymy udanych wakacji.

Tylko dobre informacje

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe