Czarnek zapowiada: „Będą pozwy”. Chodzi o niektóre media

  • 25.06.2022, 12:31 (aktualizacja 26.06.2022, 09:17)
Czarnek zapowiada: „Będą pozwy”. Chodzi o niektóre media Czarnek.pl
Wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski poruszył opinię publiczną. W jego obronie stanął Przemysław Czarnek i zapowiedział… pozwy sądowe.

Niefortunna wypowiedź

W czwartek sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Tomasz Rzymkowski był gościem Radia Zet. Podczas audycji pytano go m.in. o zarobki nauczycieli. Jak przyznał, zna nauczyciela, który pracując w dwóch szkołach pobiera łączne wynagrodzenie porównywalne z poselskim.

„Na uwagę dziennikarki Beaty Lubeckiej, że jemu wpływa 11 tys. zł netto, Rzymkowski zastrzegł, że pracuje 7 dni w tygodniu. Dziennikarka odparła na to: Ale widziały gały, co brały, co wiceszef MEiN-u podsumował: Ale nauczyciele też widzieli, co brali” – zrelacjonowała Interia.

Przytoczone słowa szybko wywołały falę negatywnych komentarzy. Piotr Müller, rzecznik rządu, określił wypowiedź Rzymkowskiego jako niefortunną, a wiceszef resortu edukacji opublikował post na Twitterze, w którym przeprosił, przyznał, że bardzo szanuje pracę nauczycieli (co więcej, jest z rodziny nauczycielskiej) i nie miał zamiaru nikogo obrazić. Dodał również, że pedagodzy powinni zarabiać więcej.

Polityczna hucpa?

W piątek w „Sednie Sprawy” na antenie Radia Plus o wypowiedź Rzymkowskiego był pytany minister edukacji i nauki – Przemysław Czarnek. Stwierdził, że niektóre media wraz z opozycją z wypowiedzi wiceministra o nauczycielach „zrobiły hucpę polityczną”.

„Panu ministrowi Rzymkowskiemu przypisuje się słowa, które wypowiedziała pani redaktor Lubecka. To pani redaktor Lubecka powiedziała do pana ministra Rzymkowskiego: widziały gały, co brały (...). Pan minister nic takiego nie powiedział. Ta hucpa, którą urządzili politycy opozycji, po to, żeby podburzyć nauczycieli przed końcem roku szkolnego, przed odpoczynkiem, hucpa, którą urządzili dziennikarze mediów polskojęzycznych, zasługuje na pozwy do sądu i takie będą” – poinformował Czarnek.

Był „za”

Również Rzymkowski stwierdził, że padł ofiarą ogromnej manipulacji, gdyż zaczęto przypisywać mu słowa, których nie wypowiedział.

Dodatkowo, chcąc zaznaczyć swoją solidarność z pracownikami oświaty, podkreślił, że ostatnio poparł ustawę nowelizującą „Kartę nauczyciela”. Ta przełoży się m.in. na wyższe wynagrodzenie dla osób rozpoczynających karierę w tym zawodzie. Zapewnił też o ciągłym podnoszeniu nakładów na oświatę i pensje dla ludzi pracujących we wspomnianym sektorze.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe