wtorek, 16 kwietnia 2024 13:54

Kolejne starty lekkoatletów

Miniony weekend przyniósł kilka dobrych startów łomżyńskich lekkoatletów biorących udział w imprezach na terenie naszego kraju.

W Sieradzu podczas finału ogólnopolskiego programu ,,Lekkoatletyka Dla Każdego” zawodnicy LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża poprawili swoje przedstartowe lokaty i ustanowili nowe wartościowe rekordy życiowe w biegu na 300 metrów. Maciej Bylica (tr. A. Łukianiuk) zajął 8. miejsce z czasem 43,50 sek. a Zuzanna Kalinowska (tr. J. Korytkowska) wywalczyła 9. lokatę z wynikiem 44,29 sek. Wyniki są tym bardziej ciekawe, ponieważ oboje są jeszcze w kategorii U14.

Natomiast zawodnicy Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol wywalczyli kilka miejsc na podium zawodów w których uczestniczyli.

Będąc na zgrupowaniu sportowym w Szklarskiej Porębie trener Andrzej Korytkowski porozumiał się z trenerami z Dolnego Śląska i razem zorganizowali dolnośląsko-podlaski miting lekkoatletyczny „Witajcie Wakacje” w Jeleniej Górze. Na tych zawodach Bartosz Jurak zwyciężył w biegu na 300 metrów (35,81 sek.) a 200 metrów (22,80 sek.) zakończył na trzeciej lokacie. Martyna Krawczyńska minęła pierwsza linię mety w biegu na 1500 metrów z przeszkodami (4:51,94 sek.). Najtrudniejsze zadanie miał jednak Bartosz Rogiński, który miał ostatnią szansę uzyskania wyniku dającego awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w biegu na 400 metrów. Jego dotychczasowy czas 51.59 był trochę za słaby, aby uzyskać awans na Mistrzostwa Polski. Sprinter KS Prefbet-Śniadowo stanął jednak na wysokości zadania i uzyskał dobry rekord życiowy 51.00 co zagwarantowało mu miejsce na OOM w Bielsku-Białej w lipcu.

Podczas Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej dobrze spisali się zawodnicy reprezentujący Klub Sportowy Prefbet-Sonarol pochodzący z Ukrainy. Dwa drugie miejsca zajęły: Iryna Bobrovska na 100 m – 12.51(-1.2) oraz Anghelika Bodnar 800m - 2:10,40. Ich kolega Oleksandr Honskyi zwyciężył na dystansie 800 m-1:53,04.

Również dała o sobie znać kończąca odpoczynek po maratonie Iwona Bernardelli, która w Oleśnicy na dystansie 10 km zwyciężyła w VIII Biegu Szerszenia. Co ciekawe jej mąż Michał Bernardelli (PREFBET ŚNIADOWO” Łomża) w tym biegu zameldował się na 4 miejscu.

Natomiast w Tczewie w Biegu na 5 z Flex Poland jako drugi linię mety minął Mateusz Niemczyk, który dystans 5 km pokonał w 15 minut i 23 sekundy.