Kulturalna Ulica Farna - [VIDEO] i [FOTO] 

  • 28.06.2022, 16:34 (aktualizacja 29.06.2022, 13:06)
  • Tylko dobre informacje
Kulturalna Ulica Farna - [VIDEO] i [FOTO] Artur Filipkowski/Telewizja Narew/ Marcin Kossakowski Święto Ulicy Farnej w Łomży
Najkrótsza ulica Łomżyńskiej Starówki doczekała się swojego święta. Mieszkańcy ulicy Farnej, ale także przedsiębiorcy, którzy prowadzą tu swoje sklepy i usługi zaangażowali się we wspólną Inicjatywę Społeczną - Kulturalna Farna.
 

 

- Chodzi o to, by było kulturalnie i kameralnie. Muzyka na poziomie, warsztaty artystyczne, gry uliczne i koncerty. Słowem Kulturalna Farna  - powiedziała Magda Sinoff - prowadząca Święto Ulicy Farnej w Łomży.

To były dwa dni integracji międzypokoleniowej, której częścią wspólną była kultura i sztuka. Imprezę prowadziła Magda Sinoff, która co chwilę  informowała o atrakcjach, czekających na Farnej. W czwartek (23 czerwca) odbyły się recitale wokalistów Studia eMDeK z MDK-DŚT oraz warsztaty projektowania kapeluszy dla dzieci pod hasłem ,,Kapelusze Pani Hani”. Tego dnia można  było wziąć udział także w pokazie tworzenia ceramiki prowadzonym przez Pracownię Pana Twardowskiego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra uliczna dla dzieci ,,Nasza Pani Hania” oraz wspólne śpiewanie piosenki “My z Łomży”. Natomiast w piątek (24 czerwca) rozstrzygnięto konkurs fotograficzny ,,Łomża Moja Mała Ojczyzna” i konkurs dla dzieci z wiedzy o Łomży. Uczestnicy kolejnej edycji kursu estetyki i kreatywności pod kierunkiem Ivayly Żivkowej–Roszak zaś mieli swój pierwszy wernisaż. W czasie Święta ulicy Farnej pokazali swoje prace malarskie.

- Znakomicie poradzili sobie z tematem, fakturą obrazów i farbami akrylowymi - mówiła prowadząca kurs Ivaila Żivkowa-Roszak.

Miłym akcentem były „owocowe” warsztaty kulinarne, w których młodzi artyści wykazali się nie mniejszym zaangażowaniem i fantazją niż przy tworzeniu dzieł sztuki. Budowanie pozytywnego obrazu samego siebie, wyrażanie swoich uczuć i kształtowanie wrażliwości plastycznej to element kursu kreatywności.

- Szczęśliwie prowadzi je osoba do tego stworzona, bo sama jest artystką kreatywną, która ma mnóstwo pomysłów i dobre nastawienie oraz kontakt z dziećmi – mówiła Karolina Skłodowska, kierownik Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży.

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe