Sasin opiekunem podlaskiego, Kazimierz Gwiazdowski, Artur Kosicki i Jacek Bogucki pelnomocnikiami w okręgach

  • 28.06.2022, 22:19 (aktualizacja 29.06.2022, 09:32)
  • Red
Sasin opiekunem podlaskiego, Kazimierz Gwiazdowski, Artur Kosicki i Jacek…
Komitet Polityczny PiS podjął decyzję o zaakceptowaniu nowej struktury okręgowej partii i wybrał również zastępcę sekretarza generalnego partii - poinformował rzecznik PiS Radosław Fogiel. Oprócz wyboru 94 pełnomocników okręgowych komitet polityczny podjął uchwałę, w której powołano opiekunów województw. - Osoby te będą nadzorować przebieg zmian strukturalnych w Prawie i Sprawiedliwości oraz działalność nowych pełnomocników okręgowych - tłumaczył sekretarz generalny Krzysztof Sobolewski.

Władze Prawa i Sprawiedliwości zdecydowały pod koniec maja o nowym podziale struktur partyjnych. Zamiast działajacych 41 okręgów ma być ich 94. Mają one odpowiadać tym, które obowiązują w wyborach do Senatu. – Ich zadaniem będzie przygotowanie nowych struktur do zjazdów okręgowych, gdzie będą wybierane nowe zarządy okręgowe – wyjaśniał w połowie czerwca Krzysztof Sobolewski.

Wszystkie te zmiany wchodzą od 1 lipca, a formalne sprawy związane z przekazaniem dokumentacji i objęciem nadzoru nad strukturami w poszczególnych okręgach, które obejmować teraz będą okręgi senackie, jest wyznaczony czas do końca lipca – powiedział Sobolewski. – Na tym kończymy etap reorganizacji w PiS i ruszamy w Polskę – zapowiedział.

Ze względu na zapis w uchwale dotyczącej nowego podziału partyjnej struktury, że osoby, które zostaną powołane na pełnomocników okręgowych nie mogą pełnić funkcji ministerialnych, wiceministerialnych oraz być członkami prezydium Sejmu i Senatu o to stanowisko nie mogła się ubiegać część dotychczasowych szefów okręgów. Chodzi o: marszałek Sejmu Elżbietę Witek, wicepremiera i szefa MAP Jacka Sasina, szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, szefa KPRM Michała Dworczyka.

W tym gronie znaleźli się również: wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker, wiceminister infrastruktury Marcin Horała, wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski, wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed oraz pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą Jan Dziedziczak.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe