Mistrzostwa województwa podlaskiego w ręcznej plażowej - [VIDEO] i [FOTO]

  • 30.06.2022, 22:13 (aktualizacja 02.07.2022, 12:53)
  • Tylko dobre informacje
Mistrzostwa województwa podlaskiego w ręcznej plażowej - [VIDEO] i [FOTO] MKS 2 Łomża
Klasyczna piłka ręczna tak jak większość gier zespołowych ewoluuje, przenosząc się z zamkniętych hal na zewnątrz. Nową odmianą tej dyscypliny jest piłka ręczna plażowa, której mecze rozgrywane są na specjalnie stworzonych boiskach z piaskiem, bądź plażach. Widowiskowość i atrakcyjność beach handball-a, sprawia, że w bardzo krótkim czasie zyskał on popularność i uznanie na całym świecie, a także, w Polsce a szczypiornistki z naszego województwa spotykają się w Łomży, by tu rozwijać swoje umiejętności.

Rozegrane w Łomży Młodzieżowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w piłce ręcznej plażowej w kategorii młodziczka i juniorka młodsza były doskonałą okazją do przeglądu i selekcji szczypiornistek na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieżową w piłce ręcznej plażowej, która pod koniec lipca odbędzie się w Krakowie, bowiem trenerka łomżyńskiej dryżyny MKS 2 po raz drugi powołana została na trenera kadry wojewódzkiej.

Piłka ręczna plażowa to atrakcyjne widowisko, które ciągle zdobywa nowych sympatyków. Mieliśmy okazję przekonać się o tym rok temu, kiedy do Łomży przyjechali najlepsi z najlepszych w ramach  PGNiG Summer Superliga.  Iwona Gryczewska Prezes MKS 2 Łomża organizując to gigantyczne sportowe show zachęciła wielu młodych osób do zainteresowania się tą dyscypliną sportową.

Na rozgrywki mistrzostw wojewóztwa podlaskiego do Łomży przyjechały dwie drużyny z Białegostoku, to KPR  i UKS 50 Białystok.

Jak mówi były pilkarz ręczny, reprezentant Polski Artur Siódmiak grający na pozycji obrotowego plażowa piłka ręczna to naprawdę prosty sport, w którą może zagrać każdy. Jest ciekawą formą aktywności dla dzieci i młodzieży, gdyż praktycznie ich nie ogranicza. Pozwala na swobodne bieganie, skakanie , rzucanie się na piłkę, a wszystko w przyjaznej atmosferze. Najmłodszych uczestników uczy zasady gry „fair play”, a starszym przypomina i zobowiązuje do jej przestrzegania. Jak pokazał turnie w Łomży na boiskach przy ulicy Katyńskiej nie ma presji wyniku, liczy się zabawa, co sprzyja integracji i rozwijaniu pasji. Jest dobrym etapem początkowym dla młodych adeptów halowej odmiany piłki ręcznej. Ze względu na miękkie podłoże zmniejsza uczucie strachu przed upadkiem i kontuzją. Samo środowisko naturalne, czyli piasek i plaża, wywołują u dzieci pozytywne skojarzenia i dodają energii. Dla młodych bramkarzy beach handball jest szansą na doskonalenie swojej techniki, możliwością przećwiczenia najtrudniejszych elementów skutecznej obrony. Trzymamy kciuki za podlaską reprezentację na olimpiadzie w Krakowie.

 

Tylko dobre informacje

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe