Finał sezonu łomżyńskich filharmoników i początek łomżyńsko-drozdowskiego festiwalu [VIDEO i FOTO]

  • 01.07.2022, 16:53 (aktualizacja 01.07.2022, 20:32)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Finał sezonu łomżyńskich filharmoników i początek łomżyńsko-drozdowskiego… FKWL w Łomży
Symfonią włoską Divertimento D-dur Wolfganga Amadeusa Mozart rozpoczął się koncert wieńczący sezon artystycznego 2021/2022 Filharmoni Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży oraz zapowiadający 29. Międzynarodowy Festiwal Muzyczne dni Drozdowo-Łomża.

W uroczystym zakończeniu sezonu artystycznego łomżyńskich filharmoników wystąpiła skrzypaczka Julia Majewska 14-letnia uczennica I klasy II stopnia Niepublicznej Szkoły muzycznej Instytut Suzuki w Gdańsku w klasie pani Anny Podhajskiej, laureatka licznych Konkursów Muzycznych oraz Skrzypcowych. Julia wspólnie z łomżyńskimi filharmonikami wykonała poloneza koncertowego D-dur opus 4, Henryka Wieniawskiego. Poloneza, którego Henryk Wieniawski skomponował będąc dokładnie w wieku Julii. Był to jeden z dwóch pierwszych polonezów Wieniawskiego, który powstał z inspiracji Karola Lipińskiego, któremu utwór jest dedykowany. 

Julia Majewska nagradzana była gromkimi brawami, które kilkukrotnie wywoływały ją na scenę. Podobnie z resztą jak pianistę Rafała Lewandowskiego. Muzyk otrzymał jednogłośnie I nagrodę na konkursie muzyki kameralnej we Francji. Regularnie koncertuje w wielu krajach europejskich oraz w USA. Brał udział w znanych festiwalach muzycznych. Podczas koncertu w łomżyńskiej filharmonii wykonał kompozycje Fryderyka Chopina – Andante spianto i wielki polonez Es-dur opus 22 w opracowaniu na fortepian i orkiestrę smyczkową. 

W uroczystym zakończeniu sezonu artystycznego łomżyńskich filharmoników wystąpiła również sopranistka Yeyoung Sohn z Korei Południowej. Wykonała przepiękną koreańską pieśń ,,Mother’s mind”, Ich schenk mein Herz z operetki Die Dubarry czy Arię ze śmiechem z operetki Perichola. 

Niemałym zaskoczeniem było wykonanie przez filharmoników Łomżyńskiego Tanga skomponowanego przez łomżyniankę Danutę Waśko, a wyśpiewanego przez Jacka Szymańskiego. Danuta Waśko nie kryła wzruszenia. Łzy szczęścia przeplatały się z podziękowaniami i gromkimi brawami. 

Na uroczyste zakończenie sezonu artystycznego 2021/2022 będące jednocześnie preludium XXIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża łomżyńscy filharmonicy oraz soliści wykonali wspólnie utwór Wiedeń, miasto moich marzeń Rudolfa Sieczyńskiego. 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe