O finansowaniu biznesu przez PARP przy śniadaniu [VIDEO]  

  • 04.07.2022, 15:04 (aktualizacja 25.07.2022, 12:28)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
O finansowaniu biznesu przez PARP przy śniadaniu [VIDEO]
W Hali Kultury w Łomży odbyło się kolejne już śniadanie biznesowe. Tym razem poświęcone było finansowaniu biznesu. Partnerem merytorycznym wydarzenia była Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, a udział w spotkaniu wziął prezes PARP Dariusz Budrowski. Jego zdaniem spotkania lokalne to doskonała okazja do przedstawienia przedsiębiorcom możliwości, jakie daje PARP, ale też na wymianę myśli i informacji.

- Spotkania tego tylu pozwalają na wymianę myśli i informacji, ale także na wskazanie konkretnych programów, z których mogą korzystać przedsiębiorcy. Możemy powiedzieć o wsparciu na innowacje – prawie 2,4 mld euro oraz wielu innych działaniach, takich jak zdobywanie rynków zagranicznych, internacjonalizacja. Te pieniądze są dostępne dla tych, którzy złożą wnioski, dlatego zachęcam do aplikowania – mówił Dariusz Budrowski podkreślając, że tego typu spotkania mają dać wiarę biznesowi, że warto sięgać po środki, gdyż jest szansa otrzymać naprawdę wysokie dofinansowania do prowadzonej działalności. - Doświadczenie pokazuje, że wiele mikro, małych i średnich przedsiębiorstw aplikuje i to z sukcesem. Ale nie wszyscy. W związku z tym te śniadania są po to, aby powiedzieć tym firmom, które jeszcze nie składały wniosków o środki, że warto to robić. Bo pieniądze unijne, pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, również będą dostępne w najbliższym czasie. Nowa perspektywa, w której do pozyskania będzie blisko 6 miliardów euro,  rozpocznie się na przełomie roku i warto już dziś zastanowić się, jaki typ dofinansowania chcielibyśmy pozyskać, co chcielibyśmy stworzyć w swojej firmie, jak wzmocnić swoich pracowników oraz siebie i rozwijać się – mówił Dariusz Budrowski. 

 

 

Fundusze Europejskie 

W trakcie śniadania biznesowego ofertę Funduszy Europejskich w zakresie programów wdrażanych przez PARP przedstawiła Aneta Zielińska-Sroka, zastępca dyrektora Departamentu Komunikacji i Marketingu PARP.

- W tym roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości organizuje ostatnie już nabory w ramach mijającej właśnie perspektywy finansowej 2014-2020. Cały czas mamy wsparcie w ramach trzech programów. Mowa tu o Programie Polska Wschodnia, Programie Inteligentny Rozwój oraz Programie Wiedza, Edukacja, Rozwój. Oczywiście jest to bezpośrednie wsparcie finansowe, ale także szeroka oferta szkoleniowo-doradcza zarówno dla przedsiębiorców, jak i pracowników. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oferuje także wsparcie w zakresie usług inkubacyjnych dla startupów, które realizują wyłonieni przez Agencję operatorzy – tłumaczy Aneta Zielińska-Sroka. - Jednym z programów, do których jeszcze trwa nabór jest program Granty na Eurogranty. W ramach tego konkursu możliwe jest sfinansowanie kosztów przygotowania Eurograntu, tj. projektu planowanego do realizacji w ramach jednego z Programów Unii Europejskiej, w szczególności: Kreatywna Europa, LIFE, oraz inne programy Unii Europejskiej zarządzane centralnie przez Komisję Europejską, w tym Horyzont Europa i Single Market Programme. 

W tym przypadku maksymalne dofinansowanie to 280 tysięcy złotych. Prowadzimy także nabór do Programu Polska Wschodnia. Tu możliwe jest wsparcie dla startupu poprzez wyłonione przez PARP platformy startowe, które jeszcze działają i przyjmują zgłoszenia do końca października – informuje Aneta Zielińska-Sroka i zachęca do odwiedzenia strony internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości: www.parp.gov.pl, aby zapoznać się ze szczegółami programów.

A już od 12 lipca do 5 sierpnia 2022 r. przyjmowane będą zgłoszenia do konkursu w ramach Wdrażanie innowacji przez MŚP, organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 10 mln zł. Konkurs jest finansowany z Programu Polska Wschodnia (POPW).

A już od 12 lipca do 5 sierpnia 2022 r. przyjmowane będą zgłoszenia do konkursu w ramach „Wdrażanie innowacji przez MŚP”, organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 10 mln zł. Konkurs jest finansowany z Programu Polska Wschodnia (POPW).

Konkurs „Wdrażanie innowacji przez MŚP” przeznaczony jest dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na sfinansowanie kosztów inwestycji prowadzących do wdrożenia innowacyjnych produktów (wyrobów, usług) lub innowacyjnych procesów technologicznych, w szczególności w oparciu o wyniki prac badawczo-rozwojowych.

Zgłoszenia składać mogą podmioty z województw: podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Realizacja projektów musi zakończyć się do 31 grudnia 2023 r. Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu to 1 mln zł. Natomiast przedsiębiorcy mogą ubiegać się maksymalnie o 10 mln zł, przy czym ogólna pula środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w konkursie wynosi 30 mln zł.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe