Super nowa droga w Cieloszce - [VIDEO]

  • 04.07.2022, 15:19 (aktualizacja 04.07.2022, 16:05)
  • Tylko dobre informacje z województwa
Super nowa droga w Cieloszce - [VIDEO]
Super nowa droga z Cieloszki w kierunku Wanacji po modernizacji oficjalnie została otwarta. To 2,5 km fragment drogi powiatowej 1883B w powiecie kolneńskim. Jezdnia z poboczami ma teraz 5,5 m szerokości. Przebudowa kosztowała 3 mln zł, a powiat uzyskał na nie dofinansowanie z dwóch rządowych funduszy – rozwoju dróg oraz inwestycji lokalnych.

 

- Wykonujemy bardzo dużo inwestycji i będzie to kadencja rekordowa pod względem wykonanych remontów i długości odcinków nowych dróg bitumicznych. Odcinek drogi w ciągu: Czerwone - Cieloszka najdłuższy nasz odcinek, tutaj przebudowa praktycznie wykonana była od podstaw, włącznie z wykonaniem nowej podbudowy i poszerzeniem całej nawierzchni bitumicznej.” - mówił Tadeusz Klama, starosta powiatu kolneńskiego.

 

Zadowolenia z inwestycji drogowej nie krył także wicestarosta kolneński Karol Pieloszczyk, bo to długo oczekiwana inwestycja została zrealizowana. Droga była bardzo zniszczona, wymagała ciągłych remontów, a teraz jest szeroka, równa nawierzchnia i to z pewnością poprawi komfort przemieszczania się nie tylko mieszkańców, ale i gości, którzy tutaj przyjeżdżają.

Drogi krajowe, wojewódzkie, powiatowe i gminne powinny spójnie tworzyć system komunikacyjny mówił marek Olbryś wicemarszałek województwa podlaskiego.

– Powiat kolneński niezwykle skutecznie wykorzystuje różnorodne możliwości finansowe, jakimi rząd i samorząd wojewódzki wspiera rozwój infrastruktury. Chyba czas, by znane powiedzenie, że wieś jest „daleko od szosy” oprawić w ramkę i odesłać do muzeum, bo teraz obowiązuje hasło, że miejscowości takie, jak Cieloszka, są „blisko szosy” – mówił  Marek Olbryś, Wicemarszałek województwa podlaskiego.

 

Nowa droga ucieszyła także mieszkańców gminy Turośl z miejscowości  Cieloszka, Wanacja, Ksebki, Leman, Nowa Ruda czy Zimna. Takie inwestycje w powiecie możliwe są dzięki dobrej współpracy lokalnego samorządu z samorządem województwa i rządem.

- Spełniamy marzenia mieszkańców takich powiatów jak ten kolneński - mówił Kazimierz Gniazdowski, poseł Rzeczypospolitej Polskiej.

Do powiatu kolneńskiego trafi w tej kadencji około 200 mln zł z województwa podlaskiego, m.in. z utworzonego specjalnego Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów mówił radny wojewódzki Wojciech Sekściński.

Nie zabrakło podziękowań i wyrazów wdzięczności ze strony mieszkańców miejscowości Cieloszka. Panie z koła gospodyń wiejskich ze względu na względu na wysoką temperaturę przygotowały krótki występ artystyczny.

Inwestycja kosztowała ok 3 miliony złotych. Ponad połowa tej kwoty to dofinansowanie od Wojewody Podlaskiego i z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

Tylko dobre informacje z województwa

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe