Podlaskie Kino Plenerowe rusza w trasę. Konferencja prasowa w Białymstoku - [VIDEO]

  • 06.07.2022, 17:03 (aktualizacja 06.07.2022, 17:11)
  • Tylko dobre informacje na wakacje
Podlaskie Kino Plenerowe rusza w trasę. Konferencja prasowa w Białymstoku… UMWP
26 hitów kinowe na świeżym powietrzu w 16 miejscowościach województwa podlaskiego. Już 10 lipca rusza trzecia edycja Podlaskiego Kina Plenerowego. Do 18 września mobilne kino odwiedzi 16 miejsc w regionie. O szczegółach przedsięwzięcia poinformowali: Izabela Smaczna-Jórczykowska – dyrektor Departamentu Polityki Informacyjnej UMWP, Barbara Bojaryn-Kazberuk - dyrektor Podlaskiego Instytutu Kultury (PIK), Artur Gajlewicz – burmistrz Dąbrowy Białostockiej oraz Krzysztof Gołaszewski – burmistrz Łap.

 

Trzecia edycja wspólnego przedsięwzięcia Województwa Podlaskiego i PIK zapowiada się bardzo interesująco. W repertuarze na kinomaniaków czekają m.in. takie hity jak: „Joker”, czy „Narodziny gwiazdy”. Młodsi widzowie na ekranie będą mogli zobaczyć m.in. „Skarb Mikołajka”, kolejną część przygód niedźwiadka Paddingtona, czy „Balerinę”.

– W tym roku Podlaskie Kino Plenerowe zagości w piętnastu miejscowościach, gdzie odbędzie się aż 29 projekcji. Większość z nich to filmy dla dzieci, ponieważ wiemy z poprzednich edycji, że takie było zapotrzebowanie – mówiła Izabela Smaczna-Jórczykowska.

Projekcje w ramach bezpłatnego kina plenerowego odbędą się kolejno w: Wyszkach, Suwałkach, Łomży, Dąbrowie Białostockiej, Dobrzyniewie Dużym, Wysokiem Mazowieckiem, Augustowie, Łapach, Mońkach, Brańsku, Białymstoku, Grajewie, Jedwabnem, Sokółce oraz Wiżajnach. Objazd zakończy ponowna projekcja w stolicy województwa.

– W obszarze działalności Podlaskiego Instytutu Kultury jest m.in. wsparcie wydarzeń kulturalnych organizowanych w naszym województwie. Podlaskie Kino Plenerowe okazało się inicjatywą wyczekiwaną przez mieszkańców – podkreśliła dyrektor PIK Barbara Bojaryn-Kazberuk. – Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli odwiedzić jeszcze więcej miejscowości w naszym regionie – dodała.

W tym roku już po raz kolejny kino plenerowe zawita w Łapach:

– To świetna propozycja na spędzenie letniego wieczoru. 7 sierpnia zapraszam do Łap na projekcje filmowe, które odbędą się na nowo wyremontowanym Placu Solidarności – mówił burmistrz miasta Krzysztof Gołaszewski.

23 lipca filmy w ramach Podlaskiego Kina Plenerowego obejrzą mieszańcy Dąbrowy Białostockiej.

– Cieszę się, że Podlaskie Kino Plenerowe już 23 lipca zawita do Dąbrowy Białostockiej. Filmowe projekcje połączone będą z festynem, podczas którego dostępne będą m.in. atrakcje dla najmłodszych. A jak filmy, to nie zabraknie też popcornu – zapowiedział Artur Gajlewicz.

Filmy będą odtwarzane na ekranie typu LED o powierzchni 24 metrów kwadratowych, a dobre nagłośnienie zapewni sześć kolumn ustawionych co 20 metrów. Widzom udostępniane będą wygodne leżaki.

Tylko dobre informacje na wakacje

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe