Chcą "Dogonić Marzenia" biegnąc przez Polskę

  • 13.07.2022, 16:45 (aktualizacja 13.07.2022, 17:03)
  • www.narew.info| polub nas na facebooku
Chcą "Dogonić Marzenia" biegnąc przez Polskę UM Kolno
Grupa biegaczy z Gorzowa Wielkopolskiego wyruszyła ze swojej miejscowości 2 lipca, aby w 29 dni przebiec całą Polskę, odwiedzając przy tym miasta wojewódzkie. Na ich mapie znalazło się Kolno, do którego sportowcy dotarli 9 lipca, w sobotę. Zostali przywitani w imieniu burmistrza Andrzeja Dudy przez Sekretarza Miasta Mirosława Bajorka oraz Dyrektor KOKiS-u Alicję Szymańską

Sekretarz Miasta Mirosław Bajorek podziękował organizatorowi za to, że Kolno znalazło się na trasie tego wyjątkowego biegu.

- W imieniu burmistrza i swoim gratuluję tego wyzwania. Bardzo cieszymy się, że możemy Was gościć w Kolnie. To doskonały sposób na promocję swojego, ale też i naszego miasta. Życzymy powodzenia na dalszej trasie i wytrwałości w dotarciu do celu - mówił sekretarz. 

Pomysłodawcą biegu jest gorzowski radny, prowadzący fundację "Dogonić Marzenia" Tomasz Manikowski. Uczestnicy biegu to tzw. "ludzie po przejściach", którzy doświadczyli bezdomności, wykluczenia z powodu nałogów oraz osoby z niepełnosprawnościami, głównie podopieczni fundacji.

 

Bieg powstał na podstawie inicjatywy "Dookoła Województwa Lubelskiego". Lider grupy przekonuje, że jest to wyzwanie, aby wziąć życie w swoje ręce i biec by dogonić marzenia. - Do każdego odcinka biorę osoby, które odzyskują zdrowie - mówił Tomasz Manikowski. - Nie bójcie się wyjść na zewnątrz. Jeżeli chcecie zwyciężyć, to trzymajcie ze zwycięzcami.

Po noclegu w Kolnie, 10go lipca biegacze rozpoczęli etap do Białegostoku, a następnie do Warszawy, Łodzi, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Poznania, Zielonej Góry, a bieg zakończą w Gorzowie. 

Grupę ludzi z pasją stanowią między innymi: Tomek Manikowski - gorzowski radny, maratończyk, społecznik, osoba promująca w mieście trzeźwy styl życia. W 2010 roku obiegł sam Irlandię dookoła w biegu charytatywnym pn. „Dogonić Marzenia – Mimo wszystko” (we współpracy z Fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko”);

Grzesiek Miłota - podopieczny Fundacji Tomka Manikowskiego „Dogonić Marzenia”, mimo wielu dysfunkcji żyje z pasją, ukończył wiele maratonów, jest stałym uczestnikiem wszystkich sportowych projektów Fundacji Tomka Manikowskiego „Dogonić Marzenia”;

Michał Wertak - były mistrz Polski w kolarstwie, ma 37 lat, bieg to dla niego forma terapii.

Sebastian Sommerfeld - pracownik szpitala oddziału uzależnień dla kobiet Wojewódzki Szpital Specjalistyczny dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu. Od początku jest wsparciem dla organizatorów biegu trzeźwości.

Patryk Małecki - 28 lat, do niedawna bezdomny, obecnie mieszkaniec Domu na zakręcie w Starym Polichnie.  Bieg jest dla niego formą terapii.

Bolesław Tomczyk - logistyk biegu i kierowca. Jest przyjacielem Fundacji Tomka Manikowskiego „Dogonić Marzenia”.

Inicjatywa sportowa będzie miała formę sztafety. Biegacze będą się wymieniać na trasie kilka razy, by odpowiednio rozłożyć siły. 

 

Powodzenia!!

www.narew.info| polub nas na facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe