środa, 24 kwietnia 2024 00:46

Wiktoria Grabowska z Medalem Mistrzostw Polski

Kolejny medal Mistrzostw Polski wywalczyli zawodnicy Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol. Tym razem bogaty medalowy dorobek klubu wzbogaciła Wiktoria Grabowska, która podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży czyli Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych wywalczyła brązowy medal na dystansie 1500 metrów z przeszkodami. Podczas zawodów rozegranych w Bielsku-Białej zawodniczka KS Prefbet-Sonarol uzyskała wynik 5:11,63 sek. co jest jej rekordem życiowym. - Wynik tym bardziej cieszy, gdyż bieg był rozgrywany typowo na miejsca w wolnym tempie, ale za to z bardzo mocnym finiszem co świadczy, że możliwości wynikowe zawodniczki są większe. Wiktoria cały bieg znajdowała się w czołówce biegu a na 300 metrów do mety zaczęła długi finisz co skutkowało oderwaniem się trzech zawodniczek od reszty stawki. Nasza „przeszkodówka” srebrny medal straciła na ostatnich metrach tracąc zaledwie 0,09 sek. do drugiego miejsca, jednak i tak jesteśmy bardzo zadowoleni bo jest to pierwszy indywidualny medal tej zawodniczki – mówi Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec KS Prefbet-Sonarol.

Czołówka biegu na 1500 m prz.

1. Roksana Piechowska (Talex Borzytuchom) 5:10,41

2. Natalia Cygan (Stal Stalowa Wola) 5:11,54

3. Wiktora Grabowska (PREFBET-SONAROL) 5:11,63

4. Kamila Augustiniok (MKS-MOSM Bytom) 5:17,65

Wiktoria Grabowska jest uczennicą Liceum Mistrzostwa Sportowego przy Akademii Nauk Stosowanych w Łomży, na stałe mieszka w gminie Zaręby Kościelne. W roku szkolnym 21/22 otrzymała nagrodę prezesa Rady Ministrów za wysokie wyniki w nauce.

Oprócz startu na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w miniony weekend zawodnicy KS Prefbet-Sonarol startowali też w biegach ulicznych.

Mateusz Niemczyk zwyciężył w biegu Wilcza Dycha w miejscowości Osieczna na Pomorzu bijąc czasem 31.12 min. rekord trasy.

Bieg Królowej Bony na dystansie 5 km w Różanie zakończył się zwycięstwem Damiana Świerdzewskiego, a wśród kobiet Monika Nawrat zajęła druga lokatę.