XVI konwój humanitarny na Ukrainę czyli Marcin Obałek i Ukraińskie Słoneczniki. [FOTO]

  • 21.07.2022, 12:21 (aktualizacja 21.07.2022, 12:33)
  • Źródło: Ukraińskie Słoneczniki
XVI konwój humanitarny na Ukrainę czyli Marcin Obałek i Ukraińskie Słoneczniki.… ukraińskie słoneczniki
Indywidualna pomoc w Polsce dla Ukrainy jest już mniejsza niż na początku, ale wciąż nie brakuje ludzi, którzy chcą organizować pomoc w sposób bardziej systemowy i zorganizowany. To konwoje humanitarne, pełne leków, żywności, a także akcesoriów niezbędnych na polu bitwy.

Białostoczanie po raz kolejny wspierają Ukrainę i już za chwilę rusza kolejny, bo XVI konwój humanitarny organizowany przez Stowarzyszenie Czysty Świat, Stowarzyszenie Szczęśliwe Miasto Berdyczow oraz Ekipy Traktoriady - wyprawy Ursusem dookoła świata.

To jeden z elementów działalności Marcina Obałka, organizatora akcji "Ukraińskie Słoneczniki". 

  -" Nie wahałem się nawet przez moment, by wyruszyć z konwojem na terytorium Ukrainy. Robimy to zdrowo-rozsądkowo i jedziemy tam, gdzie jest w miarę bezpiecznie." 

 

W najbliższym transporcie wolontariusze przekażą około 10 ton żywności do Berdyczowa, Buczy, Sum, Charkowa oraz wóz strażacki z pełnym wyposażeniem mający zasilić ochronę pożarową bombardowanego Mikołajewa. Uruchomiona została również poczta między Polską, a Ukrainą regularnie przekazując przesyłki oraz listy

Nie każdy bohater nosi pelerynę. 

Zachęcamy do obserwowania i wspierania organizacji Ukraińskie Słoneczniki.

Źródło: Ukraińskie Słoneczniki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe