piątek, 19 kwietnia 2024 18:04

Krawczyńska z najlepszym wynikiem w Polsce [FOTO]

Kolejny bardzo dobry wynik osiągnęła Martyna Krawczyńska (KS Prefbet-Sonarol), która tym razem startując na stadionie warszawskiego AWF-u w Mitingu Młodzieżowym zmierzyła się z dystansem 1000 metrów. Podopieczna Andrzeja Korytkowskiego wygrywając bieg osiągnęła świetny rezultat 2:47,18 sek., co jest obecnie najlepszym wynikiem w Polsce na tym dystansie w kategorii juniorek. Ten czas jest jednocześnie nowym rekordem województwa podlaskiego w tej kategorii wiekowej a poprzedni ustanowiony przed 16 - laty należał również do wychowanki trenera Korytkowskiego - Anny Pruszkowskiej i wynosił 2:49,69 (2006).

Obecnie Martyna otwiera tegoroczne polskie tabele rankingowe juniorek również na 1500 metrów z przeszkodami a na 2000 m. z przeszkodami jest trzecia, natomiast na 800 m. czwarta. Na tych samych zawodach młodzik Konrad Zalewski zajął trzecią lokatę z czasem 1:31,59 sek. Martyna jest uczennicą Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży a Konrad to absolwent Szkoły Podstawowej w Kobylinie Borzymy, a od 1 wrześnie również zasili szeregi LMS Łomża.

Jak zwykle zawodnicy klubu startowali również w biegach ulicznych i górskich.

Sylwia Walczak wygrała Bieg Ryński o puchar burmistrza miasta Ryn na dystansie 10 km. Czas zawodniczki na wymagającej trasie to 41,07min.

Iwona Wicha zwyciężyła w biegu górskim Tatra Trail w Zakopanem a zawody rozegrano na dystansie 16 kilometrów przy przewyższeniu 600 metrów.

Natomiast prosto po zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie Iwona Bernardelli wystartowała w XX Biegu św. Jakuba w Lęborku zajmując na dystansie 10 km drugą lokatę z czasem 34.44min. Na tych samych zawodach Mateusz Niemczyk zajął trzecie miejsce (31.15 min). Bieg ukończyło 329 osób.