Łomżyński szpital z blisko 8 milionowym dofinansowaniem na remont i doposażenie oddziału zakaźnego

  • 03.08.2022, 09:15 (aktualizacja 03.08.2022, 09:20)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Łomżyński szpital z blisko 8 milionowym dofinansowaniem na remont i doposażenie…
Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży uzyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na kwotę 7 852 188. Zostało ono przyznane w ramach wniosku pt. ,,Poprawa efektywności leczenia i diagnozowania pacjentów chorych na choroby zakaźne poprzez przebudowę i doposażenie w sprzęt i aparaturę medyczną Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego oraz wymianę tomografu komputerowego.”

- Wniosek przeszedł pozytywnie ocenę i został w całości zaakceptowany przez Ministerstwo Zdrowia uzyskując 8 miejsce na liście rankingowej wszystkich placówek i pierwsze w województwie. Do konkursu przystąpiło 62 podmioty, do udziału w projekcie zakwalifikowało się 29. Uzyskanie 78 punktów i 8 miejsca w Polsce jest znaczącym wyróżnieniem dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży – mówi Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży ds. jakości i akredytacji.

 

Zadanie nie wymaga wkładu własnego, w całości finansowane jest ze środków unijnych. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na przebudowę i doposażenie Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego oraz wymianę tomografu komputerowego wraz z adaptacją pomieszczeń w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.

 

Projekt będzie realizowany do grudnia 2023 roku.

 

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe