Akademia Nauk Stosowanych w Łomży otrzymała nowe kategorie naukowe!

  • 03.08.2022, 11:33
  • Źródło: ANSŁ
Akademia Nauk Stosowanych w Łomży otrzymała nowe kategorie naukowe! Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
Do niedawna Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, a dziś Akademia Nauk Stosowanych, która cały czas rozwija się i jednocześnie otwiera nowe możliwości dla swoich studentów.

Wykształcenie wyższe jest zawsze pożądane na rynku pracy. To przepustka do atrakcyjnego startu kariery zawodowej. Niezależnie co chcemy w życiu robić. Oferta Akademii Nauk Stosowanych w Łomży jest elastyczna i stale dopasowuje się do bieżących potrzeb studentów. 

Co jakiś czas dowiadujemy się o zmianach na Uczelni, dzięki którym umożliwia dalszy rozwój swoim Żakom. Tym razem w wyniku przeprowadzonej ewaluacji, na podstawie decyzji Ministra Edukacji i Nauki, Akademia Nauk Stosowanych w Łomży otrzymała nowe kategorie naukowe dla prowadzonych dyscyplin.

Nauki prawne otrzymały Kategorię naukową B+ :

•    uczelnia akademicka prowadzi studia pierwszego stopnia oraz studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie.
•    uczelnia akademicka może prowadzić kształcenie doktorantów.
•    pozwolenie na utworzenie studiów na kierunkach lekarskim lub lekarsko-dentystycznym 
•    uprawnienie do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie 

Kategorię naukową B otrzymały nauki Nauk Medycznych

Oznacza to, że ANS w Łomży na kierunku Prawo uzyskała uprawnienia do nadawania stopnia doktora i doktora habilitowanego. To historyczna chwila, ponieważ otwiera drogę do uzyskania statusu Akademii.

W wyniku ewaluacji jakości działalności naukowej podmiotowi przyznaje się kategorię A+AB+B lub C w dyscyplinie, gdzie A+ jest kategorią najwyższą, a C kategorią najniższą. Przyznana podmiotowi kategoria warunkuje jego pozycję w systemie szkolnictwa wyższego w Polsce i od tej kategorii uzależnione są prawa podmiotu.

Źródło: ANSŁ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe