Kładka rowerowa nad Kanałem Bystrym w Augustowie otwarta [VIDEO]

  • 05.08.2022, 14:21 (aktualizacja 05.08.2022, 14:22)
Kładka rowerowa nad Kanałem Bystrym w Augustowie otwarta [VIDEO]
Nowa kładka rowerowa na drodze wojewódzkiej 664 w stronę Lipska, przy moście nad Kanałem Bystrym, właśnie została otwarta. Znacznie ułatwi przemieszczenie się rowerzystów. Inwestycja została dofinansowana przez samorząd województwa.

Do tej pory trasa dla jednośladów kończyła się przed mostem i ponownie zaczynała tuż za nim. Rowerzyści musieli przeprowadzać swoje pojazdy bardzo wąskim chodnikiem. Teraz mogą bez problemu korzystać ze szlaku Green Velo, który wiedzie przez nowo otwartą kładkę.

– Cieszę się, że do tego niezwykle malowniczo położonego miejsca będzie już można bezpiecznie dotrzeć rowerem. Dotychczas istniejące warunki, w znacznym stopniu utrudniały swobodne przemieszczenie się tutaj rowerzystów – mówił Paweł Wnukowski.

 

 

Prace inwestycyjne podzielono na dwie części. Obok istniejącego mostu nad Kanałem Bystrym w Augustowie wykonano kładkę dla rowerzystów o długości 65 m i szerokości blisko 3,5 m. Powstała także ścieżka o długości 124 m łącząca istniejącą infrastrukturę rowerową w obrębie kanału, z nowo wybudowanym obiektem.

– Kładka z pewnością zapewni właściwe warunki bezpieczeństwa ruchu na tym odcinku drogi wojewódzkiej. Prace remontowe trwały od zeszłej jesieni do połowy lipca, zakończyły się nieco przed czasem – powiedział Mariusz Nahajewski, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku.

W ramach projektu wykonano także oświetlenie kładki oraz kanalizację deszczową. Koszt inwestycji to 4,2 mln zł, większość została dofinansowana z budżetu województwa. 630 tys. zł to kwota, jaką wsparło inwestycję Ministerstwo Infrastruktury, a 50 tys. zł to pieniądze przekazane przez Urząd Miejski w Augustowie.

W czwartkowej uroczystości uczestniczyli także: Mirosław Karolczuk - burmistrz Miasta Augustów, Bogdan Dyjuk - radny wojewódzki, mieszkańcy, a także turyści.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe