Kronika Województwa Podlaskiego #735 - [VIDEO]

  • 11.08.2022, 14:40 (aktualizacja 11.08.2022, 15:30)
Kronika Województwa Podlaskiego #735 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie podlaskim.

Kładka rowerowa nad Kanałem Bystrym w Augustowie otwarta.

Nowa kładka rowerowa na drodze wojewódzkiej 664 w stronę Lipska, przy moście nad Kanałem Bystrym, właśnie została otwarta. Znacznie ułatwi przemieszczenie się rowerzystów. Inwestycja została dofinansowana przez samorząd województwa.

 

Ponad pół miliona dla jednostek OSP z powiatu białostockiego.

Symboliczne czeki z dotacjami dla Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) o łącznej wartości ponad 500 tysięcy złotych trafiły do piętnastu gmin z powiatu białostockiego. To pierwsze dotacje z tegorocznej puli z budżetu województwa podlaskiego przeznaczonej na wsparcie dla strażaków.

 

 

Festyn kultury średniowiecznej na św. Wawrzyńca.

Gmina Łomża wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Pniewie zorganizowali jedno z ciekawszych wydarzeń w regionie. Mowa tutaj o „Festyn kultury średniowiecznej na św. Wawrzyńca”. Takiego widowiska i takiej zabawy jeszcze u nas nie było.

 

Kobiece doświadczenie obozu koncentracyjnego. Wystawa w Książnicy Podlaskiej.

W galerii parter Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku odbył się wernisaż niezwykle poruszającej wystawy zatytułowanej „Aktywna kultura pamięci – Kobiece doświadczenie obozu koncentracyjnego”.Wystawa to ponad 70 unikatowych instalacji i prac plastycznych, to archiwalne rysunki i akwarele wykonane przez polskie artystki i więźniarki lagrów. Większość przedstawionych prac została wykonana w obozach.

 

Samorząd województwa promuje turystykę na podlaskich terenach przygranicznych.

– Chodzi o to, żeby w tych miejscach, które z powodu sytuacji na granicy polsko-białoruskiej ucierpiały turystycznie, jak najszybciej wróciła tzw. normalność, żeby wrócili tam turyści – mówił marszałek Artur Kosicki podczas konferencji prasowej, poświęconej działaniom promocyjnym podlaskich terenów przygranicznych. Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 8 sierpnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe