piątek, 26 kwietnia 2024 23:49
News will be here

Prefbet-Sonarol z kolejnym rekordem

Kolejny bardzo dobry występ zaliczyli biegacze Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol. Tym razem trzy osoby wraz z trenerem Andrzejem Korytkowskim udały się do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Wałczu na miting lekkoatletyczny imienia Zdzisława Krzyszkowiaka. Do idealnej dla lekkoatletów pogody dostosowali się również zawodnicy Ks Prefbet-Sonrol.

Martyna Krawczyńska zwyciężyła w biegu na 1500 metrów a jej wynik 4:24,49 sek. to nowy rekord województwa podlaskiego juniorek. Poprzedni rekord z 2006 roku należał do Anny Pruszkowskiej(4:28,84sek.) z Prefbet Śniadowo Łomża. Martyna poprawiła swój dotychczasowy rekord życiowy aż o 30 sekund (poprzedni 4:55,30sek.) co dało jej awans w historii seniorek z naszego województwa ze 107. na 6. miejsce. Wynik 4;24,49 sek. to obecnie 4. wynik w 2022 roku wśród juniorek na tym dystansie w Polsce.

- Nasza ambitna biegaczka jest posiadaczką 4 rekordów województwa: 1000,1500, 2000 z przeszkodami juniorek oraz 1500 metrów z przeszkodami seniorek. Druga z naszych biegaczek juniorka młodsza Wiktoria Grabowska zajęła trzecią lokatę w biegu na 1500 metrów z przeszkodami (5:25,96sek), natomiast Konrad Zaleski bieg na 300 metrów ukończył na 7. miejscu open, ale wśród młodzików zajął 2. lokatę z rekordem życiowym 39,74sek – relacjonuje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec KS Prefbet-Sonarol.

Tradycyjnie zawodnicy klubu startowali również w biegach ulicznych.

W 31. Biegu Powstania Warszawskiego na dystansie 10 km zwyciężyła Iwona Bernardelli z czasem 34.18 min. a Mateusz Niemczyk wywalczył 3. lokatę w biegu „Śliwicka Dyszka” oczywiście w miejscowości Śliwice uzyskując wynik 31,05 min.