Zarząd Województwa Podlaskiego ogłosił konkurs „Kapliczki Podlaskie 2022 – ocalić od zapomnienia” [VIDEO]

  • 19.08.2022, 12:48 (aktualizacja 19.08.2022, 13:48)
  • www.narew.info| polub nas na facebooku
Zarząd Województwa Podlaskiego ogłosił konkurs „Kapliczki Podlaskie 2022…
Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy o małej architekturze województwa podlaskiego, tradycjach ludowych i religijnych „małych ojczyzn” poprzez konserwację obiektów kultu religijnego i ocalenie od zapomnienia miejsc o szczególnym znaczeniu lokalnym, kulturowym i historycznym, czyli zadbanie o dobry stan tzw. kapliczek, krzyży czy przydrożnych figur – konkurs ma charakter pilotażowy.

Organizacja pozarządowa może zgłosić do konkursu zadanie dotyczące kapliczki nie będącej jej własnością z zastrzeżeniem, że uzyska tytuł prawny do dysponowania kapliczką na realizację zadania objętego wnioskiem, w którym zobowiąże właściciela kapliczki do zapewnienia trwałości efektów wykonanych prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych i nie dokonywania zmian w obiekcie w okresie 5 lat od dnia zakończenia zadania.

 

 

Kapliczki, przy których będą wykonywane prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane nie muszą być wpisane do rejestru zabytków województwa podlaskiego lub gminnych ewidencji zabytków, ale powinny posiadać wartość artystyczną, kulturalną lub historyczną. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację tego zadania: 100.000 zł.

www.narew.info| polub nas na facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe