38. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska dotarła przed tron Jasnogórskiej Matki [VIDEO]

  • 19.08.2022, 13:27 (aktualizacja 19.08.2022, 13:44)
38. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska dotarła przed tron Jasnogórskiej Matki…
14 dni pieszej wędrówki w różnych warunkach atmosferycznych. Pokonanych w sumie ponad 400 kilometrów. Wszystko po to, by wreszcie stanąć przed tronem Jasnogórskiej Matki i oddać jej wszelkie troski, prośby, błagania oraz pokłonić z wdzięczności za każdy cud dziejący się w życiu. 38. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska dotarła na Jasną Górę. - Te wspólne 14 dni, nauczyło nas tak wiele…. wdzięczności, cierpliwości, miłości, wzajemnej troski, pokonywania słabości – nie kryli radości z pokonania pątniczego szlaku pielgrzymi.


 

Po raz 38. około 200 pielgrzymów o świcie 1 sierpnia wyruszyło z Łomży na Jasną Górę. Opiekę nad nimi sprawowało 11 kapłanów. W tym roku pątnicy pielgrzymowali pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Szli pieszo w różnych warunkach pogodowych. Nie brakowało przygrzewającego słońca, intensywnych kropli deszczu i doskwierającego fizycznego bólu.  Każdego dnia budzili się o świcie, by pokonywać 30-40 kilometrów. Patronował im wielki pielgrzym i wielki Polak św. Jan Paweł II. Idąc śpiewali, modlili się i wspierali w trudnych chwilach. Każdy z nich niósł swoją własną intencję, jednak cel mieli wspólny – pogłębienie relacji z Jezusem oraz jego Matką. Na pątniczym szlaku spotykali wiele życzliwych serc, które oferowały noclegi czy posiłki. I nie tylko. Pątników wspierali duchowo także wierni poprzez uczestnictwo w białych grupach przy parafiach, którzy w ciągu dwóch sierpniowych tygodni gromadzili się na modlitwie apelowej, podejmując dzieło pielgrzymowania duchowego. Wszystko po to by stanąć przed tronem Jasnogórskiej Matki. I udało się. Pokonując ponad 400 kilometrów 13 sierpnia późnym popołudniem, trzymając się za ręce i tańcząc Poloneza dotarli na Jasną Górę. 

Rozwiązanie pielgrzymki nastąpiło 14 sierpnia po Mszy Świętej o godzinie 9:00 na Wałach Jasnogórskich. 

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe