Nowa hala sportowa w Stawiskach uroczyście otwarta - [VIDEO]

  • 30.08.2022, 17:44 (aktualizacja 31.08.2022, 17:27)
  • Tylko dobre informacje
Nowa hala sportowa w Stawiskach uroczyście otwarta - [VIDEO]
Budowa i uroczyste otwarcie hali sportowej w Stawiskach, to moment, na który społeczność szkolna, ale i mieszkańcy gminy Stawiski czekali od bardzo dawna. To najlepszy prezent na nowy rok szkolny, który dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach rozpoczną w pełnowymiarowej hali sportowej.

Poświęcenia kompleksu sportowego w Stawiskach dokonał ordynariusz diecezji łomżyńskiej biskup Janusz Stepnowski, który życzył młodzieży sukcesów nie tylko w sporcie. 350 uczniów szkoły podstawowej w Stawiskach, ze szkoły w Porytem, a także 120 przedszkolaków ze Stawisk będzie mogło korzystać z pięknego i  funkcjonalnego obiektu. Być może powstaną w szkole klasy sportowe.

List od wicepremiera Jacka Sasina odczytał szef jego gabinetu Piotr Rycerski, a poseł Kazimierz Gwiazdowski pismo od wiceministra sportu Jacka Osucha, u którego inicjatywa Stawisk od początku znalazła wsparcie. Rozwijanie pasji młodzieży to także zajęcia sportowe, które teraz będą odbywała się na najwyższym poziomie, życzenia społeczności uczniowskiej w Stawiskach złożył także wiceminister edukacji i nauki.

Nowa Hala sportowa to  blisko 2 tys. mkw. powierzchni, na której wydzielić można cztery boiska oraz nowoczesne zaplecze techniczne w tym siłownia. Powstał także budynek pełniący funkcję łącznika szkoły z halą, w którym mieszczą się: szatnie, świetlica, stołówka oraz gabinety logopedy i pedagoga. Zaproszeni Goście i przyjaciele gminy Stawiski jednym głosem mówili o spełnionych marzeniach tej społeczności i dobrej współpracy rządu i samorządu.

Budowa hali sportowej w Stawiskach od lat znajdowała się w projektach budżetów bazy sportowej województwa podlaskiego nawet w pierwszej jego kadencji. Poseł Kazimierz Gwiazdowski, który jest krajowym szefem Szkolnego Związku Sportowego, wyraził przekonanie, że piękny i nowoczesny obiekt ma potencjał, by być areną zawodów o skali krajowej, a może międzynarodowej.

Cegiełkę do budowy hali sportowej w Stawiskach dołożył między innymi zarząd  województwa podlaskiego, który reprezentował Marek Olbryś i zapewnił Panią burmistrz o dalszym wsparciu jej bardzo dobrego zarządzania gminą.

 

Marszałek Olbryś podobnie jak inni goście przekazał młodzieży szkolnej piłki i zachęcał to uprawiania sportu, a nie tylko mówienia o nim. Uroczystość miała dla niego także charakter sentymentalny, bowiem jego tata w latach pięćdziesiątych był pedagogiem i wicedyrektorem szkoły w Stawiskach.

 

Plan budowy hali sportowej nabrał jednak realnych kształtów dopiero, gdy władzę w Stawiskach objął w tej kadencji „kobiecy tercet”: burmistrz Agnieszka Rutkowska, zastępca burmistrza Iwona Niedźwiedzka i skarbnik Iwona Ofman, choć wspomagane także przez męską część samorządu. Burmistrz Stawiski dziękowała wielu osobom obecnym na hali, dzięki którym marzenia mieszkańców gminy mogły się zmaterializować.

Najbardziej zadowoleni są rodzice i uczniowie szkoły w Stawiskach, których pomimo trwających jeszcze wakacji reprezentowała dość spora grupa.

Przedstawiciele miasta i organizacji pozarządowych z gminy Stawiski dziękując burmistrz miasta mówili, że obietnice składane były latami, dlatego nawet tym razem nie wierzyli swojej burmistrz, że ta inwestycja może się udać i gratulowali jej  skuteczności w działaniu.

 

Generalnym wykonawcą był Andrzej Wszeborowski, który prowadzi firmę budowlaną i renowacji zabytków w Łomży. To trzecia hala sportowa, którą wybudował poprzednia powstała Kupiskach  i Konarzycach. Sala powstała według najnowocześniejszy technologii, których nie zostały jeszcze zastosowane w naszym kraju.

 

Całkowity koszt inwestycji wyniósł około 15 mln zł. Gdy zrodziła się inicjatywa, było to więcej niż połowa całorocznego budżetu gminy. Odważny, ale też ryzykowny plan rozpoczynającej dopiero swoją pierwszą kadencję burmistrz zyskał jednak poparcie radnych. 5 mln zł pochodzi z Ministerstwa Sportu, z programu Sportowa Polska, 4,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, ponad 1,2 miliona od marszałka województwa ze środków PFRON

Uroczyste otwarcie zakończył krótki występ dzieci i młodzieży, po którym zaproszeni goście, rodzice i mieszkańcy gminy Stawiski mogli zwiedzić nowopowstały obiekt sportowy.

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stawiski
Stawiski 02.09.2022, 18:23
Wreszcie! Tyle lat czekania.

Pozostałe