Czeki z dotacjami dla ochotników z powiatu zambrowskiego [VIDEO]

  • 02.09.2022, 12:26 (aktualizacja 02.09.2022, 12:32)
  • www.narew.info| polub nas na facebooku
Czeki z dotacjami dla ochotników z powiatu zambrowskiego [VIDEO]
Ponad 150 tys. zł dotacji od samorządu województwa na ten rok trafiło do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) w powiecie zambrowskim. Symboliczne czeki wręczyli wicemarszałek Marek Olbryś i reprezentant Sejmiku Województwa Podlaskiego Piotr Modzelewski.

 

Uroczystość odbyła się w biurze senatora Marka Adama Komorowskiego, czyli – jak podkreślił wicemarszałek Marek Olbryś – szefa powiatowych struktur OSP w Zambrowie i wieloletniego samorządowca. Senator Komorowski w swojej wypowiedzi wspominał, że każde wparcie dla Ochotniczych Straży Pożarnych zwiększa efektywność tych formacji.

 

 

Jak przypomniał Wicemarszałek Marek Olbryś, zarząd województwa od początku kadencji priorytetowo traktuje poprawianie warunków służby strażaków-ochotników.

 

Radny Piotr Modzelewski zapowiedział, że realizowany jest stopniowo program wyposażania straży w nowe pojazdy. Jeden trafił już do gminy Zambrów, w kolejce czeka Szumowo.

 

Każdy z wójtów, którzy otrzymywali czeki, mówił o wdzięczności dla samorządu województwa. Informowali też o planach wykorzystania dotacji. Jarosław Kos z gminy wiejskiej Zambrów i Jarosław Cukierman z Szumowa kupią buty i hełmy oraz inne elementy odzieży ochronnej. Uzupełnienia sprzętowe zapowiedział także Sylwester Jaworowski z Kołak Kościelnych. Na liście zakupów Dariusza Modzelewskiego z Rutek są z kolei węże tłoczne oraz działania, która mają doprowadzić w przyszłym roku do włączenia OSP w miejscowości Kalinówka-Basie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG), bo jak dotąd jest w nim tylko jednostka w Rutkach-Kossakach.

 

www.narew.info| polub nas na facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe