Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 kwietnia 2024 21:05
News will be here

Prefbet-Sonarol drugi w makroregionie [FOTO]

Podczas rozegranych w Białymstoku Mistrzostw Makroregionu podlasko-lubelskiego bardzo dobrze zaprezentowali się młodzicy Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol. - Wśród 23 startujących klubów nasza 36-osobowa ekipa młodych zawodników wywalczyło drużynowo znakomite drugie miejsce gromadząc aż 55 punktów w ministerialnej rywalizacji „sportu dzieci i młodzieży” - informuje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec KS Prefbet-Sonarol.

Klub z Łomży wywalczył 8 medali (1złoty – 3 srebrne – 4 brązowe). Indywidualnie najlepiej wypadli: Wiktoria Stefańska (trener Andrzej Korytkowski) i Juliusz Jabłoński (trener Andrzej Niwiński), którzy zdobyli po 2 medale. Julek zwyciężył w rzucie dyskiem oraz zajął trzecie miejsce w rzucie młotem. Wiktoria natomiast wywalczyła drugie miejsce w biegu na 300 metrów pł. i trzecie w biegu na 80 metrów przez płotki.

Klub prowadzony przez Andrzeja Korytkowskiego już kolejny rok nie schodzi z podium Mistrzostw Makroregionu a wynik 55 punktów po zebraniu wyników z wszystkich makroregionów będzie prawdopodobnie drugim rezultatem w tym roku w Polsce. Do rywalizacji we wszystkich ośmiu makroregionach przystąpiło ponad 200 klubów.