Podlascy terytorialsi szkolili się pod okiem sił specjalnych USA

  • 16.09.2022, 09:56 (aktualizacja 16.09.2022, 10:03)
  • www.narew.info| polub nas na facebooku
Podlascy terytorialsi szkolili się pod okiem sił specjalnych USA
Grupa wybranych żołnierzy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej przeszła szkolenie prowadzone przez żołnierzy amerykańskich sił specjalnych (United States Special Forces) przy współudziale Zespołu Działań Niekonwencjonalnych Dowództwa WOT.

Tematem zajęć było prowadzenie działań w terenie zurbanizowanym (ang. Military Operations on Urbanized Terrain). Szkolenie objęło tematy związane z przygotowaniem i planowaniem działań, przemieszczaniem się w terenie zurbanizowanym, a także obroną kluczowych obiektów. Terytorialsi mieli szansę zapoznać się z procedurami stosowanymi przez amerykańskie siły specjalne.

Podczas zajęć wykorzystywane były karabinki MSBS GROT z zestawami konwersyjnymi UTM na amunicję barwiącą. Szkolenie objęło także doskonalenie technik strzeleckich z broni krótkiej.

www.narew.info| polub nas na facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe