Dzień Osób z Niepełnosprawnością w ZUS - [VIDEO]

  • 16.09.2022, 14:01 (aktualizacja 17.09.2022, 16:15)
  • Katarzyna Krupicka
Dzień Osób z Niepełnosprawnością w ZUS - [VIDEO]
Każda osoba niezdolna do pracy jest niepełnosprawna, ale nie każda niepełnosprawna jest z niezdolnością do pracy. Osoby niepełnosprawne mogą być aktywne zawodowo i swobodnie funkcjonować w codziennym życiu. To właśnie z myślą o nich zorganizowano Dzień Osób z Niepełnosprawnością w ZUS, by w jednym miejscu mogli skorzystać z porad ekspertów ZUS i NFZ.

W ramach akcji na terenie województwa podlaskiego, w Oddziale ZUS w Białymstoku, a także w Inspektoratach w Suwałkach i Łomży odbyły się wydarzenia dla osób z niepełnosprawnościami. Uczestnicy zainteresowani spotkaniem mogli wraz z bliskimi oraz opiekunami uzyskać kompleksowe informacje z zakresu ubezpieczeń społecznych, przysługujących świadczeń i wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami.

 

- Do dyspozycji wszystkich zainteresowanych byli również eksperci Narodowego Funduszu Zdrowia, którzy informowali o zasadach wyjazdów na leczenia uzdrowiskowe oraz o zdrowym trybie życia. Można było również wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, uzyskać dostęp do Internetowego Konta Pacjenta, czy zrobić analizę składu ciała - informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

 

Zorganizowaliśmy również spotkanie w Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku dla pracowników Stowarzyszenia My dla Innych. Tematem rozmów  była aktywizacja zawodowa i społeczna osób z niepełnosprawnościami. Uczestnicy spotkania mieli do dyspozycji ekspertów z zakresu świadczeń emerytalno-rentowych oraz zasiłków.

 

Katarzyna Krupicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe