„Jaś i Małgosia 2.0” na 35-lecie łomżyńskiego teatru

  • 19.09.2022, 08:27 (aktualizacja 19.09.2022, 08:33)
  • www.narew.info| polub nas na facebooku
„Jaś i Małgosia 2.0” na 35-lecie łomżyńskiego teatru
Premiera spektaklu pt. "Jaś i Małgosia 2.0" w reżyserii Agi Błaszczak zbliża się wielkimi krokami, dlatego z wielkim podekscytowaniem aktorzy odliczają dni dzielące nas do 24 września 2022! Tym bardziej, że premiera odbędzie się w ramach obchodów jubileuszu 35-lecia Teatru. W ramach premiery odbędą się również uroczystości jubileuszowe, czyli m.in. wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Łomży za szczególne dokonania w dziedzinie kultury.

Akcja klasycznej baśni rozgrywa się w postkapitalistycznej steampunkowej przyszłości. Ziemia na zawsze została zmieniona przez katastrofę ekologiczną. Trudne warunki i panujący głód zmusił ludzi do walki o przetrwanie. Bliźniacze rodzeństwo, Jaś i Małgosia, wychowywane jest przez Ojca i Macochę, która wżenia się w rodzinę tuż po śmierci matki dzieci. Ze względu na trwającą ponad rok suszę miasteczko coraz bardziej dotyka głód, bieda i wciąż rosnące podatki. Pazerna Macocha chce jak najszybciej pozbyć się dzieci z domu. Porzucone w lesie rodzeństwo musi zmierzyć się z dziką naturą, głodem i własnymi uprzedzeniami. Dzieci zostają zwabione do ukrytej w głębi lasu Chatki Cudów, gdzie Zła Czarownica, udająca miłą staruszkę, ukrywa wielkie bogactwa.

W tym roku mija 35 lat, od kiedy na mapie Polski pojawił się nowy teatr lalkowy, ale także 20 lat, od kiedy łomżyński teatr przeniósł się do nowej siedziby po dawnej strażnicy strażackiej. Nowy sezon 2022/2023 będzie więc sezonem szczególnym, ze względu na jubileusz oraz nowe nadzieje, wyzwania, plany artystyczne, interesujące propozycje repertuarowe, a przede wszystkim radość z ponownego spotkania z widzami.

www.narew.info| polub nas na facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe