Głosowanie na zadania Budżetu Obywatelskiego rozpoczęte - [VIDEO]

  • 19.09.2022, 09:35 (aktualizacja 20.09.2022, 12:40)
  • www.narew.info| polub nas na facebooku
Głosowanie na zadania Budżetu Obywatelskiego rozpoczęte - [VIDEO]
Rozpoczęło się głosowanie na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża na 2023 rok. Z tej okazji odbył się briefing prasowy, w którym udział wzięli Prezydent Miasta Mariusz Chrzanowski, wiceprezydent Andrzej Garlicki oraz przedstawiciele Rady Budżetu Obywatelskiego Adam Baczewski przedstawiciel Rady Osiedla nr 3, Wojciech Klimaszewski przedstawiciel Rady Osiedla nr 10 i Robert Grzymała przedstawiciel Rady Osiedla nr 15.

„Idea budżetu obywatelskiego w tym mieście się sprawdza, ponieważ nasi mieszkańcy są bardzo aktywni zarówno zgłaszając propozycję jak i oddając na nie później głosy.” – mówił Prezydent Mariusz Chrzanowski.

Jak dodał wiceprezydent Andrzej Garlicki budżet realizowany jest w wymiarze ewaluacji, ponieważ wyciągane są wnioski z poprzednich edycji więc każda kolejna jest bardziej dostępna i atrakcyjna dla mieszkańców.

Przewodniczący Rady Osiedla nr 3 Adam Baczewski zachęcając do głosowania wspomniał, że głosowanie w budżecie to najlepsza forma na wyrażenie woli mieszkańców.

Wojciech Klimaszewski, Przewodniczący Rady osiedla nr 10 również zachęcał do głosowania, ale także do zgłaszania swoich propozycji na kolejną edycję Budżetu Obywatelskiego.

 

Na pomysły mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 zaplanowano 2 500 000 zł

Pozytywną weryfikację przeszły 44 projekty (4 – zadania ogólnomiejskie, 12 – zadania strefowe, 21 – zadania osiedlowe, 7 – zadania z Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego).

Szczegóły i listy dotyczące Budżetu Obywatelskiego znajdą Państwo na stronie Urzędu Miasta.

www.narew.info| polub nas na facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe