Zakończyło się ćwiczenie KOP-22 z udziałem podlaskich terytorialsów

  • 19.09.2022, 13:19
  • www.narew.info| polub nas na facebooku
Zakończyło się ćwiczenie KOP-22 z udziałem podlaskich terytorialsów
W niedzielę zakończyło się trzydniowe szkolenie żołnierzy WOT oraz wojsk operacyjnych pod kryptonimem KOP-22. Jego celem było doskonalenie taktyki działań przeciwrozpoznawczych i przeciwdywersyjnych, działań ratowniczo-ewakuacyjnych oraz wsparcia funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Na terenie województwa podlaskiego w ćwiczenie zaangażowani byli przede wszystkim żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierani przez żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT, 5 Mazowieckiej Brygady OT, 9 Łódzkiej Brygady OT, Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, a także 18 pułku rozpoznawczego.

Przez trzy dni, zarówno w dzień, jak i w nocy, żołnierze wspólnie z funkcjonariuszami Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ćwiczyli m.in. prowadzenie działań patrolowych, pracę na posterunkach obserwacyjnych oraz przeszukiwanie terenu.

Działania na lądzie wspierane były przez Grupy Rozpoznania Obrazowego korzystające z Bezzałogowych Statków Powietrznych FlyEye.

W sumie, w rejonach przygranicznych województw podlaskiego i lubelskiego, ćwiczyło ponad 800 żołnierzy. Były to siły niezależne od tych, które od ponad roku wspierają Straż Graniczną w ochronie na granicy RP z Białorusią.

 

www.narew.info| polub nas na facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe