Jak to dawniej bywało – z kart historii podlaskiej KAS

  • 19.09.2022, 13:34 (aktualizacja 19.09.2022, 13:42)
  • www.narew.info| polub nas na facebooku
Jak to dawniej bywało – z kart historii podlaskiej KAS
Patrząc w przyszłość, cały czas nie zapominamy o przeszłości – to motto podlaskiej KAS, która otwiera internetowe muzeum historyczne pn. „Jak to dawniej bywało – z kart historii podlaskiej KAS".

Będzie to cykl artykułów o ludziach, wydarzeniach, miejscach i przedmiotach związanych ze służbami skarbowymi i celnymi województwa podlaskiego na przestrzeni ostatnich stu lat. 

Pod nazwą Krajowa Administracja Skarbowa istniejemy od 2017 roku, ale historia skarbowości i cła oraz instytucji zajmujących się tymi obszarami działania Państwa Polskiego to historia, która tworzy się od momentu uzyskania przez Polskę niepodległości po długich latach zaborów.

Pamiętając o naszych poprzednikach, czyli zarówno o instytucjach które były przed nami, jak i o ludziach, którzy na przestrzeni ostatnich stu lat wykonywali zadania tożsame z naszymi, uruchamiamy nowy projekt – internetową wystawę historyczną, którą nazwaliśmy „Jak to dawniej bywało – z kart historii podlaskiej KAS".

Wyjdźmy poza gabloty

Wystawa, którą chcemy Państwu zaprezentować i którą chcemy wspólnie tworzyć ma swoje początki w 2019 roku. Wtedy to, z okazji nadania sztandaru podlaskiej KAS zorganizowaliśmy lokalną wystawę historyczną, która miała uatrakcyjnić ten podniosły dzień. Ówczesną ekspozycję merytorycznie przygotowali nasi koledzy Adam Obrycki i Michał Dąbrowski, którzy od dłuższego czasu pasjonują się historią i gromadzą pamiątki po minionych latach.

Zgromadzone i zaprezentowane wtedy eksponaty obejrzała tylko pewna grupa pracowników i funkcjonariuszy podlaskiej KAS, dlatego powstał pomysł wyjścia z ekspozycją „poza gabloty", tak by mógł ją obejrzeć każdy. Tym bardziej, że od tamtego czasu pojawiły się nowe interesujące materiały, które warto pokazać.

Historie z ostatnich 100 lat

W ramach akcji chcemy stworzyć internetową wystawę historyczną, na którą złożą się historie ludzi, wydarzeń, miejsc i przedmiotów związanych ze służbami skarbowymi i celnymi województwa podlaskiego na przestrzeni ostatnich stu lat. Dziś inaugurujemy wystawę publikując pierwsze historie i opowieści. Będą się one pojawiały na stronie internetowej podlaskiej KAS w zakładce Działalność informacyjno-edukacyjna. Będziemy je także pokazywać na profilu podlaskiej KAS na Twitterze.

Muzeum będziemy systematycznie rozbudowywać publikując kolejne materiały po ich opracowaniu. Serdecznie zapraszamy do ich śledzenia na bieżąco.

Podziel się historią

Liczymy także, że znajdą się wśród nas osoby, które zechcą się podzielić swoimi prywatnymi materiałami historycznymi udostępniając je do sfotografowania, pomagając w opisaniu i zezwalając na publikację. Wszelkie eksponaty, zdjęcia, dokumenty czy rodzinne historie mogą wzbogacić naszą wspólną wiedzę na temat tego jak to na przestrzeni ostatnich stu lat bywało w naszej administracji. Dlatego zapraszamy do przesyłania do nas informacji o posiadaniu tego typu materiałów na adres: [email protected] lub [email protected]

 

www.narew.info| polub nas na facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe