Łomżyńska reprezentacja na Dolnośląskiej Rewii Akordeonowej w Prochowicach

  • 20.09.2022, 10:35 (aktualizacja 20.09.2022, 11:10)
  • www.narew.info| polub nas na facebooku
Łomżyńska reprezentacja na Dolnośląskiej Rewii Akordeonowej w Prochowicach
W niedzielę 18 września odbyła się Dolnośląska Rewia Akordeonowa w Prochowicach. Nie zabrakło na niej łomżyńskiego akcentu w postaci pary zdolnych muzyków.

Michał i Żaklina Olchowik to para muzyków, którą wielu w Łomży zna. Od lat karmią nas dźwiękami akordeonu, skrzypiec i również w wypadku Żakliny niebiańskim głosem. 

Żaklina jest absolwentką szkoły muzycznej w klasie skrzypiec oraz studiów prawniczych. Bierze udział w wielu projektach artystycznych, prowadzi zajęcia dla dzieci w Bobobit . Michał to instruktor ds muzyki ludowej w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, pedagog instrumentalista. 

W niedzielę 18 września  przedstawiciele naszego miasta wystąpili podczas 5 Dolnośląskiej Rewii Akordeonowej w Prochowicach. Przedsięwzięcie w skali regionalnej jest wydarzeniem wyjątkowym, ponieważ to festiwal muzyczny poświęcony przede wszystkim muzyce akordeonowej. Podczas swoistego święta akordeonistów na scenie prezentują utwory i aranżacje muzyczne równie amatorzy, jak i profesjonalni muzycy.

- Bardzo fajna inicjatywa. Przejechalismy długą drogę, aby poznać zupełnie inny region naszego kraju. Wpadliśmy więc na pomysł, aby wystąpić w ludowych strojach z naszych rejonów. Poza koncertami podczas trwania całego wydarzenia zorganizowana była również dostępna dla wszystkich widzów wystawa akordeonów z bardzo ciekawymi eksponatami, jednak nie widziałem na ekspozycji harmonii pedałowej, którą wziąłem ze sobą. Mogłem dzięki temu "zaprezentować" możliwości tego instrumentu zgromadzonym gościom. Zaprezentowaliśmy trochę tańców regionalnych (kurpiowskich), a w drugiej części naszego występu inny rodzaj folkloru - walce, tanga, muzyka bałkańska, klezmerska. Graliśmy również  tanga Astora Piazzolli, ale tego już folklorem nazwać nie można - mówi Michał Olchowik.

Łomżyński duet skierował podziękowania w stronę burmistrz Alicji Sielickiej, Pana Tadeusza Samborskiego, Prochowickiego Ośrodka Kultury i Sportu za zaproszenie, oraz opiekę podczas pobytu. 

Gratulujemy Żaklinie i Michałowi i życzymy kolejnych wspaniałych inicjatyw

 

 

 

 

 

www.narew.info| polub nas na facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe