Medalowe żniwa Prefbetu-Sonarol [FOTO]

Podczas Mistrzostw Polski w Sztafetach rozegranych w Białymstoku, których organizatorem był KS Prefbet-Sonarol, zawodnicy tego klubu zdobyli 5 medali jako klub oraz kolejne pięć biegając w reprezentacji województwa podlaskiego. -Nasi biegacze okazali się najlepsi w sztafecie 4x200m w kategorii U20 oraz cztery razy zdobywali tytuł v-ce mistrzów Polski w konkurencjach: 4x800m, 4x800m U20, 4x400 Mix oraz 2x2x400m. Najciekawszą chyba pod względem walki i dramaturgii okazała się najliczniej obsadzona konkurencja 2x2x400 metrów w której biegła 1 kobieta i 1 mężczyzna, a dystans 1 okrążenia pokonywali po dwa razy na mniej więcej …1-minutowej przerwie – relacjonuje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec Ks Prefbet-Sonarol.

Autor: Tomasz Kasjaniuk

Od samego startu w walce o medale liczyły się 4 ekipy: Prefbet-Sonarol, MKS Pułtusk i 2 drużyny Kondycji Piaseczno. Po wielokrotnych zmianach na prowadzeniu ostatecznie linię mety na czele minęły Kondycja Piaseczno I i II skład oraz Prefbet-Sonarol. Jednak kilka minut po biegu zdyskwalifikowano Kondycję Piaseczno I skład za „zgubienie” pałeczki, w wyniku tego Prefbet-Sonarol przesunął się na drugą lokatę a na najniższym stopniu podium stanął duet z Pułtuska.

-Druga konkurencja, z której jesteśmy bardzo zadowoleni to 4x400 mix. Ta konkurencja jest od Igrzysk w Tokyo konkurencją olimpijską więc medal w takim biegu smakuje dużo lepiej – mówi Andrzej Korytkowski. - Z pośród 20. klubów, które zdobywały na tej imprezie medale nasz klub zdobył najwięcej, bo 5 medali wyprzedzając Zawiszę Bydgoszcz (4) i Kondycje Piaseczno i Politechnikę Opolską po 3 krążki – dodaje prezes i szkoleniowiec Ks Prefbet-Sonarol.

Natomiast w klasyfikacji medalowej biorąc pod uwagę wartość medali najlepsi okazali się biegacze Kondycji Piaseczno (2-0-1) przed Prefbetem-Sonarol (1-4-0) i Opolem (1-0-2). W klasyfikacji medalowej województw wygrało województwo mazowieckie z 7. medalami (4-0-3) przed podlaskim ( 15 medali, 3-8-4) i Łódzkim 6 krążków (3-1-2).

- Barwy naszego klubu reprezentowało ośmioro zawodników z czego 3 osoby zdobyły po 4 medale a najbardziej zapracowany był Bartosz Jurak mający udział we wszystkich 5. naszych medalach. Tym sposobem nasz klub wywalczył w tym sezonie już 11 medali Mistrzostw Polski i pomimo dotychczasowego pecha po raz kolejny przekraczamy 10 medali w jednym roku – przyznaje Andrzej Korytkowski.

Początkowo mistrzostwa miały się nie odbyć ponieważ nie było chętnego aby je zorganizować.

- Chcąc, aby kolejna edycja się odbyła podjęliśmy się tego zadania mając tylko kilka tygodni na organizację. Dzięki Urzędowi Marszałkowskiemu i marszałkowi Markowi Olbrysiowi oraz pomocy naszych sponsorów PPB Prefbet Śniadowo i Sonarol Sp.j. Najda imprezę udało się sprawnie przeprowadzić za co im serdecznie dziękujemy - podsumowuje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec KS Prefbet-Sonarol.

Warto dodać, że ze startującej 8. medalistów, aż 7. to uczniowie i tegoroczni absolwenci Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży.