Ogrody działkowe mogą otrzymać nawet o 100 tys. złotych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - [VIDEO]

  • 21.09.2022, 15:24 (aktualizacja 21.09.2022, 17:45)
  • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Ogrody działkowe mogą otrzymać nawet o 100 tys. złotych z Agencji Restrukturyzacji… ARiMR
Podlaski Oddział Regionalny ARiMR informuje: jeszcze tylko do 30 września br., trwa nabór wniosków w ramach projektu: „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”.

Uprawnionymi do ubiegania się o przyznanie grantu w ramach projektu „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych” są zarejestrowane w KRS stowarzyszenia ogrodowe powołane wyłącznie w celu zakładania i prowadzenia rodzinnych ogrodów działkowych. Podmioty te mogą złożyć w ramach konkursu więcej niż jeden wniosek. Ważne jest, że dany rodzinny ogród działkowy może ubiegać się o wsparcie tylko raz.


Wartość grantu dla jednego ROD-u wynosi nie mniej niż 10 tys. zł i nie więcej niż 100 tys. zł i musi dotyczyć inwestycji na częściach wspólnych. W przypadku ROD, w którym liczba działek indywidualnych przekracza 400, maksymalna wartość grantu ustalana jest jako iloczyn liczby działek oraz kwoty 250 zł. Nie może jednak wynieść więcej niż 150 tys. zł.
Minimum 50 proc. otrzymanych środków należy wykorzystać na przedsięwzięcia o charakterze prośrodowiskowym lub proklimatycznym np. 
•    tworzenia i odnowienia zieleni, w tym nasadzenia roślin miododajnych i owocowych,
•    rozwoju zielonych ścian, ekranów i dachów, 
•    leczenia i umacniania starych drzew, 
•    naturalnego nawożenia,
•    zatrzymania i zagospodarowania wody opadowej, w tym zakładania oczek wodnych,
•    tworzenia dogodnych warunków dla zwierząt zapylających, w tym uli pszczelich.
Z kolei maksymalnie 30 proc. grantu można przeznaczyć na inwestycje infrastrukturalne realizowane na wspólnych częściach rodzinnych ogrodów działkowych, np.:
- budowę tężni wraz z zagospodarowaniem terenu, 
- budowę i modernizację zbiorników na nieczystości ciekłe, 
- budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, 
- modernizację kanałów i rowów melioracyjnych i utrzymanie ich w stanie sprawności technicznej. 

 

Grant można otrzymać także na zakładanie placów zabaw dla dzieci czy też na tworzenie punktów pierwszej pomocy, w których znajdą się chociażby apteczka, rękawiczki jednorazowe i defibrylator.
Także do zadań objętych dofinansowaniem należą również koszty pośrednie oraz wydatki poniesione na przygotowanie dokumentacji technicznej (w obu przypadkach maksymalnie 10 proc. wartości udzielonego grantu).
Konkurs grantowy jest konkursem otwartym podzielonym na etapy miesięczne, trwające od pierwszego dnia miesiąca do ostatniego dnia miesiąca. Aktualnie jest przeprowadzany czwarty etap naboru wniosków o przyznanie grantu w ramach projektu  „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”, który potrwa do 30 września 2022r.  
Z pierwszego etapu konkursu (30 maja – 30 czerwca) ARiMR przyjęła do oceny 112 wniosków, z drugiego (1-31 lipca) – 118, natomiast w trzecim (1-31 sierpnia) złożono ich ponad 100.

 

Z pierwszych trzech etapów, które zaczęły się od 30 maja wpłynęło do ARiMR w całej Polsce 330 wniosków o przyznanie grantu w ramach projektu  „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”.
Dokumenty można dostarczać osobiście, nadawać przesyłką pocztową lub przez platformę ePUAP.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie na naszej stronie internetowej:
https://www.gov.pl/web/arimr/wsparcie-dla-dzialkowcow-kolejny-etap-konkursu-i-pierwsza-lista-rankingowa

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe