Vivat Akademia Nauk Stosowanych w Łomży, czyli 18-lecie uczelni - [VIDEO]

  • 22.09.2022, 17:55 (aktualizacja 2 dni temu, 12:24)
  • Tylko dobre informacje
Vivat Akademia Nauk Stosowanych w Łomży, czyli 18-lecie uczelni - [VIDEO] Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
Akademia Nauk Stosowanych w Łomży uroczyście świętowała swój jubileusz. Właśnie ukończyła 18 lat i jak mówił jej rektor Dariusz Surowik, najlepszym prezentem na tę osiemnastkę jest uzyskanie przez Akademię prawa do nadawania stopni doktora i doktora habilitowanego.

18 lecie dawnej PWSIiIP był okazją do świętowania nie tylko z mieszkańcami Łomży. Na uroczystej gali w Sali koncertowej Filharmonii Kameralnej im. W Lutosławskiego pojawili się samorządowcy i przedstawiciele różnych łomżyńskich środowisk, a także uczestnicy VIII Plenarnej Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych, którego tym razem organizatorem i gospodarzem była łomżyńska uczelnia. Jak mówił profesor Witold Stankowski  z Uniwersytetu Jagielońskiego takie spotkania jak to w Łomży, mają bardzo wielką wartość, to szczebel zgromadzenia plenarnego.

Zgromadzenie Plenarne Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych jest cenionym forum wymiany wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk. Służą dalszemu rozwojowi wyższego szkolnictwa zawodowego, jak również przyczyniają się do wzmocnienia współpracy ze środowiskiem społeczno-gospodarczym.

Publiczne Uczelnie Zawodowe jako ośrodki lokalne doskonale rozumieją potrzeby swojego otoczenia. Są idealnymi partnerami dla przedsiębiorców i jednocześnie jednymi z większych pracodawców w regionie. Mają odpowiedzialne zadanie śledzenia najnowszych trendów gospodarczych i społecznych, by móc dopasować ofertę edukacyjną do potrzeb współczesnego rynku pracy. Podkreślał to obecny na uroczystościach w Łomży podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego w latach 2017 – 2020. Dobre uczelnie zawodowe, a za taką uważana jest w środowisku akademia  nauk stosowanych w Łomży  - są regionalną kuźnią kadr. Akademia buduje prestiż i jest źródłem emanacji rozmaitych idei rozwojowych.

Każdy pełnoletni obywatel, który mieszka w Polsce, musi mieć dowód osobisty. To dokument, który pozwala potwierdzić twoją tożsamość oraz polskie obywatelstwo. W Łomży dokument potwierdzający pełnoletność wydaje prezydent miasta Łomża, a rektor Akademii Nauk Stosowanych otrzymał symboliczny dowód podczas jubileuszowej Gali.

Podczas jubileuszowej Gali prowadzonej przez znanego łomżyńskim melomanom Jacka Szymańskiego wykładowcy oraz pracownicy administracji Akademii otrzymali polskie, cywilne odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Srebrnym Krzyżem Zasługi zostali odznaczeni dr Stanisław Kaczyński oraz dr Tadeusz Kowalewski.

Brązowy Krzyż Zasługi otrzymali dr hab. Sylwia Jaskuła Korporowicz, profesor ANSŁ oraz Artur Bałdowski, Dyrektor Administracyjny ANSŁ.

Srebrnymi medalami „Za długoletnią służbę” zostali odznaczeni dr hab. Anna Ostrowska profesor ANSŁ oraz dr inż. Andrzej Sawicki.

Brązowy medal „Za długoletnią służbę” otrzymała dr Monika Surawska.

Srebrnym medalem „Za zasługi dla obronności kraju” został odznaczony Andrzej Danielewski-Danielewicz. 

Następnie wszyscy obecni na sali przywitani zostali dostojnym polonezem Wojciecha Kilara z filmu Pan Tadeusz w wykonaniu muzyków filharmonii kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Jubileuszowy Koncert poprowadził Mateusz Goc zapowiadając  baśniowy wieczór z operą i operetką.  Łomżyńscy  filharmonicy pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego opowiadali o tym co w życiu najważniejsze czyli o miłości.  Jako soliści wystąpili tenor Jacek Szymański, sopranistka Anna Kinga Osior oraz koncertmistrzyni łomżyńskiej orkiestry Izabela Bławat-Leofreddi.

Jak mówił rektor ANS im. Stanisława Staszica w Pile i jednocześnie wiceprzewodniczący Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych Donat Mierzejewski 18 lat to czas kiedy można obejrzeć się za siebie, bo kiedy w 2004 roku podjęta została odważna decyzja o powołaniu uczelni  w Łomży to wymagało to zaangażowania wielu środowisk. I jak widać udało się, dzisiaj nadal tak jak 18 lat temu ANS ma misje intelektualną i kulturalną  a pełnoletność zobowiązuje, bo Akademia nie będzie tylko karcona, ale rozliczana bo jak się ma 18 lat to za wszystko się odpowiada.

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe