Lato żegna się słonecznie. Jaka będzie rozpoczynająca się dziś jesień?

  • 23.09.2022, 10:52 (aktualizacja 23.09.2022, 11:21)
  • News4Media
Lato żegna się słonecznie. Jaka będzie rozpoczynająca się dziś jesień? iStock
Jedni czekali na nią z niecierpliwością, innym jednak utrudnia życie. Dziś – w piątek 23 września –  zaczęła się kalendarzowa jesień. Jaką pogodę przyniesie w najbliższych miesiącach?

Na to pytanie spróbowali odpowiedzieć synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, choć – jak zaznaczają – na szczegółowe dane przyjdzie dopiero czas. 

Jesień jak każda inna

Według prognozy eksperymentalnej październik, listopad i grudzień nie będą odbiegać od tzw. normy wieloletniej w kwestii temperatur. Pierwszy z tych miesięcy przyniesie jednak wzmożoną ilość opadów – dotyczy to tylko północnej części kraju. W pozostałych rejonach z dużym prawdopodobieństwem opady będą w normie. 

Podobnie kształtuje się przewidywana aura na listopad. Suma opadów oraz średnie wartości temperatur nie będą wyróżniać się niczym szczególnym. Nieco inaczej będzie jednak w grudniu, który według synoptyków będzie obfitował w opady. W całej Polsce ich pomiary przekroczą normy z niemal 20 poprzednich lat, a najwięcej deszczu spadnie w okolicach Koszalina. Temperatura pozostanie jednak w zbliżona do średnich wartości z lat 1991–2020.|

Białych świąt nie będzie

Choć tegoroczny pierwszy śnieg pojawił się w górach już we wrześniu, nie wygląda na to, aby była to zapowiedź, że w tym roku Boże Narodzenie będzie białe. Stosunkowo ciepłe zimy ostatnich lat sprawiły, że końcówka roku przypominała raczej jesień niż zimę. Nie inaczej ma być również w tym roku – tak wynika ze wstępnych prognoz synoptyków. 


 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe