83. rocznica rozformowania 110. Zapasowego Pułku Ułanów w Janowie

  • 2 dni temu, 15:41 (aktualizacja 2 dni temu, 15:53)
  • Tylko dobre informacje
83. rocznica rozformowania 110. Zapasowego Pułku Ułanów w Janowie
W najbliższą niedzielę (25 września) przy pomniku w Janowie odbędzie się patriotyczna uroczystość. W imieniu Józefa Wiśniewskiego, wójta gminy Kolno serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach 83. rocznicy rozformowania 110. Zapasowego Pułku Ułanów.

Chcieli walczyć do końca, chociaż wiedzieli, że będzie to bardzo trudna misja. Kiedy mieli iść na pomoc walczącej Warszawie, żołnierze 110 Zapasowego Pułku Ułanów w Janowie dowiedzieli się, że stolica  kapituluje. Dowódcy Pułku podjęli wtedy decyzję o jego rozformowaniu i utworzeniu w to miejsce dwóch oddziałów partyzanckich. Żołnierze, już bez mundurów, jako partyzanci, bohatersko podjęli walkę, ruszyli na pomoc Warszawie. Wiedzieli jak trudna będzie to walka, ale nie poddali się.

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe