piątek, 19 kwietnia 2024 19:10

Lekkoatleci nie odpuszczają

Kolejne udane starty mają za sobą biegacze Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol. Zawodnicy wystąpili w głównych rolach w pięciu imprezach.

Bartosz Jurak (1:23,75sek) i Piotr Dąbrowski (1:23,88sek.) na Warszawskich Zawodach Zakończenia Sezonu Lekkoatletycznego stoczyli pasjonujący pojedynek i zajęli dwie pierwsze lokaty na 600 metrów. Również w Warszawie, ale na dużo dłuższej trasie bo w 44 Maratonie Warszawskim drugie miejsce wywalczyła Iwona Bernardelli (2:32,25) a na najniższym stopniu podium stanęła jej koleżanka klubowa Ewa Jagielska (2:35,46).

26 Cross Trzeźwości w Suchowoli to zdecydowane zwycięstwo Andrzeja Leończuka na dystansie 10 km. Najbardziej pracowity weekend miał natomiast Mateusz Niemczyk, który w Grand Prix Kociewia najpierw zwyciężył na dystansie 10 km w Warubie podczas XXXIX Biegach pamięci Bronisława Malinowskiego a następnie w niedzielę dotarł na metę drugi w IV Biegu o puchar Wójta gminy Zblewo, tym razem na 12 km.