czwartek, 28 marca 2024 12:22

Tiger numerem 1 w Polsce

Złoty, dwa srebrne i jeden brązowy medal wywalczyli zawodnicy Bokserskiego Klubu Sportowego Tiger Łomża podczas odbywającego się w dniach 6-9 listopada w hali im. Olimpijczyków Polskich Pucharu Polski Kadetów w boksie.

W najważniejszej imprezie w kategorii do 16 lat w Polsce wzięło udział 80 zawodników z całego kraju, którzy rywalizowali w 13 kategoriach wiekowych. W tym gronie znalazło się czterech reprezentantów gospodarzy. Najlepiej spisał się startujący w kat. do57 kgMarcin Kapelewski, który wywalczył złoty medal – Marcin rozkręcał się z walki na walkę. W finale stoczył jeden z najlepszych pojedynków w całych zawodach pokonując 3:0 wicemistrza Polski Młodzików, Kordiana Wyciszkiewicza z Kleofasa Katowice – mówi Zbigniew Maleszewski, prezes i trener BKS-u Tiger, organizatora imprezy. Drugie miejsca wywalczyli Mateusz Gawęcki w kategorii do66 kgoraz Mikołaj Tchórzewski  startujący do80 kg– Mikołaj miał dużego pecha. W finałowym starciu Piotrem Staranowiczem  z Zatoki Braniewo wygrał pierwszą i prowadził w drugiej rudzie. Niestety w pewnym momencie doznał kontuzji nosa i lekarz zadecydował o przerwaniu walki, która automatycznie zakończyła się jego porażką– relacjonuje Maleszewski.

Czwarty z zawodników Tigera, Eryk Pawczyński uplasował się na trzecim miejscu zdobywając brąz. W zawodach z powodu kłopotów z sercem nie wystartował Daniel Maleszewski – Bardzo żałuję, że Daniel nie mógł boksować, bo patrząc kto przyjechał w jego kategorii, to medal miałby pewny. Jednak jako trener, a w tym wypadku też jako ojciec muszę dbać o zdrowie i bezpieczeństwo każdego  zawodnika – zakończył prezes BKS-u.

Cztery zdobyte krążki pozwoliły łomżyńskiemu klubowi na wygranie klasyfikacji drużynowej. Drugie miejsce zajęło Paco Lublin, a trzecie OSiR Sokółka. W punktacji wojewódzkiej najlepsze okazało się podlaskie przed mazowieckim i lubelskim.