Debaty prezydenckie

  • 04.11.2014, 13:48
  • Redakcja
Debaty prezydenckie
Siedmiu pretendentów na fotel włodarza Łomży weźmie udział w debatach prezydenckich organizowanych przez uczelnie wyższe.

Siedmiu pretendentów na fotel włodarza Łomży weźmie udział w debatach prezydenckich organizowanych przez uczelnie wyższe.

05.11.2014 r. godz. 11.00 – aula 315 Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, ulica Akademicka 14.

08.11.2014 r. godz. 10.30 - aula im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Uczelni Jańskiego w Łomży, ulica Krzywe Koło 9.

Dzięki debatom, każdy wyborca będzie mógł poznać lepiej kandydatów, ocenić ich program i pomysły na rozwój Łomży. To przede wszystkim znakomite okazje do merytorycznej dyskusji pomiędzy dziennikarzami, studentami, mieszkańcami Łomży, a kandydatami na włodarza miasta. W debatach zmierzą się:
Mieczysław Czerniawski (SLD),
Jacek Piorunek (PO),
Sławomir Zgrzywa (Łomża Nasze Miasto),
Mariusz Chrzanowski (PiS),
Wojciech Dzierzgowski(PSL),
Piotr Grabani (Łomżyńska Wspólnota Samorządowa),
Marian Nieciecki (Kongres Nowej Prawicy).

Weź udział i zdecyduj kto powinien być Prezydentem Łomży!

Przed wyborami

 Razem dla wyborców

 - Nie wystawiamy kandydata na prezydenta i nie wszyscy założyciele komitetu ubiegają się o mandaty radnych. To komitet wyborców, a nie kandydatów - tak Jerzy Brodziuk, prezes Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, rekomenduje KWW "Razem dla Łomży". Sam także nie startuje.

 W swojej deklaracji programowej działacze „Razem dla Łomży” podkreślają, że samorządem miasta nie jest jego prezydent, ani nawet Rada Miejska, ale wszyscy mieszkańcy. Chcą ograniczyć rolę partii politycznych i oceniają, że dotychczasowe władze "oderwały się" od problemów mieszkańców. Komitet swoje główne propozycje zawarł w siedmiu punktach  dotyczących m. in. zacieśnienia współpracy z organizacjami mieszkańców, ograniczenia kosztów utrzymania rodzin w sferze zależącej od miasta, jawności działania władz oraz lepszej efektywności pracy radnych.

 Własne zamierzenia przedstawili podczas konwencji "Razem dla Łomży" niektórzy z kandydatów komitetu na radnych. Krzysztof Staniórski np. uważa, że niekorzystnym zjawiskiem jest nierównomierny rozwój poszczególnych dzielnic miasta.    

 - Całe nasze miasto potrzebuje dobrego gospodarza. A Starówka własnego, nazwijmy go nowocześnie – menedżerem - przekonywał Krzysztof Staniórski. -    To powinna być osoba odpowiedzialna za kontakty z przedsiębiorcami, handlowcami, właścicielami punktów gastronomicznych, zajmująca się promocją i kontaktami z urzędnikami.

 Zaproponował także m. in. specjalne reguły podatkowe dla przedsiębiorców wchodzących z handlem i usługami na Starówkę, likwidację płatnych parkingów w tej części miasta, rewitalizację miejskich parków, remont Hali Targowej na Starym Rynku.   

 Dla Marcina Marca, bardzo ważnym elementem życia miasta powinien być sport  i aktywność fizyczna mieszkańców, która ma wielkie znaczenie nie tylko dla zdrowia, ale również integracji społecznej. Tadeusz Zaremba chciałby znacznie większego udziału organizacji pozarządowych w rządzeniu miastem. Gospodarka komunalna, organizacja i efektywność firm działających w tej sferze - to z kolei główne dziedziny zainteresowania Wojciecha Michalaka. Na rozwój przedsiębiorczości zamierza stawiać Magdalena Parzych.

 

Wyborczy sąd

 Aż do sądu zaprowadziła kampania wyborcza kandydatów do stanowiska wójta gminy Łomża Andrzeja Grzybałę i Jacka Nowakowskiego (obecny wójt). Pierwszy z wymienionych poczuł się dotknięty, ponieważ drugi na jednym ze spotkań mówił o rzekomym zwolnieniu dyscyplinarnym rywala z posady oraz jego "lewych rękach" do pracy. Koronnym dowodem stało się dla sądu nagranie ze spotkania. Po jego przesłuchaniu sąd uznał, że faktycznie Jacek Nowakowski się zagalopował i musi przeprosić na lokalnych portalach internetowych, ale nie musi być karany finansowo. Orzeczenie nie jest prawomocne.

 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe