„Rodzina siłą Polski”

  • 13.10.2014, 20:13
  • Redakcja
„Rodzina siłą Polski”
- W samorządzie potrzebujemy ludzi sumienia – mówił Marek Jurek, lider Prawicy Rzeczpospolitej. W Warszawie odbyła się konwencja samorządowa ugrupowania. Wśród zaproszonych na nią gości znaleźli się m.in. wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Kamiński oraz Jarosław Gowin, prezes Polski Razem.- W samorządzie potrzebujemy ludzi sumienia – mówił Marek Jurek, lider Prawicy Rzeczpospolitej. W Warszawie odbyła się konwencja samorządowa ugrupowania. Wśród zaproszonych na nią gości znaleźli się m.in. wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Kamiński oraz Jarosław Gowin, prezes Polski Razem.

Marek Jurek nie ukrywał, że zbliżające się wybory lokalne będą dla polskiej prawicy wyzwaniem, ale to właśnie w samorządach „zapadają decyzje podyktowane dobrem Polski”. O silnym prawicowym „froncie samorządowym”, który wykreuje nową panoramę polityczną kraju, wspominali także liderzy pozostałych ugrupowań.

„Rodzina siłą Polski” - takie hasło towarzyszyło debacie członków i sympatyków Prawicy Rzeczypospolitej, których kilkuset zjechało do stolicy. Ugrupowanie kierowane przez Marka Jurka zamierza mocno zaznaczyć swój udział w rywalizacji o mandaty radnych województw, powiatów i gmin.  Kandydaci Prawicy Rzeczypospolitej w wyborach do samorządu znaleźli się na listach Prawa i Sprawiedliwości, tak jak łomżyniak Artur Filipkowski, szef Grupy Medialnej Narew i „czwórka”, na liście PiS do Sejmiku województwa podlaskiego

- Podczas konwencji dyskutowaliśmy o najważniejszych sprawach związanych z funkcjonowaniem samorządu i problemach naszego kraju, rozmawialiśmy o polityce prorodzinnej i dramatycznych konsekwencjach pogłębiającego się niżu demograficznego – relacjonuje Artur Filipkowski, którego kandydaturę w wyborach samorządowych oficjalnie popiera Marek Jurek. - Obecnie zajmujemy 209 pozycję pośród 222 krajów świata pod względem przyrostu naturalnego. Dalsze lekceważenie tej kwestii przez rządzących może doprowadzić do poważnego kryzysu społecznego i gospodarczego Polski. Oczywiście, samorządy borykają się także z innymi, wewnętrznymi problemami. Wśród nich jest nadmierne skupienie się na rozwoju wielkich aglomeracji i pomijanie potrzeb mniejszych ośrodków. W związku z tym, pewne obszary Polski są mocno zaniedbane, ten problem dotyczy między innymi Ziemi Łomżyńskiej, powiatów grajewskiego, kolneńskiego, zambrowskiego i łomżyńskiego. Podstawowym zadaniem samorządu jest powalczyć o rozwój naszych małych ojczyzn.

Prawica Rzeczypospolitej powstała w 2007 roku, aby wznowić tradycje polityki konserwatywnej w kraju. Do jej priorytetowych założeń należy budowanie silnych struktur państwowych, umocnienie niepodległości, polityka prorodzinna.

- Mamy dość afer i pozornego uprawnia polityki. Chcemy, aby polska rodzina stała się fundamentem, na którym zbudujemy silne więzi społeczne  – przekonywał Marek Jurek. - Musimy zrobić wszystko, aby te wybory zakończyły się naszym sukcesem, sukcesem całej prawicy.

Lider Prawicy Rzeczypospolitej podkreślił także, że przyszłości Polski wymaga odwołania się do wartości cywilizacji chrześcijańskiej. Kolejna konwencja samorządowa ugrupowania odbędzie się pod koniec października, w Białymstoku.

 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 14.10.2014, 16:06
Oczywiście czy starczy siły?
Gość
Gość 14.10.2014, 14:59
O Matko i córko!!!!
Gość
Gość 14.10.2014, 14:45
Czy starczy zjednoczonej prawicy na walkę z egoizmem obecnej władzy?
Gość
Gość 14.10.2014, 08:12
Panie Arturze liczymy na Pana.

Pozostałe