Wyższa Szkoła Agrobiznesu wspiera duże rodziny

  • 17.02.2014, 21:32
  • redakcja
 Wyższa Szkoła Agrobiznesu wspiera duże rodziny
Kawałek plastiku przypominający kartę do bankomatu daje wiele możliwości . Uchwałą Rady Miejskiej w Łomży z dnia 25 września 2013 roku wprowadzono w Łomży program "Karta Dużej Rodziny".

Kawałek plastiku przypominający kartę do bankomatu daje wiele możliwości . Uchwałą Rady Miejskiej w Łomży z dnia 25 września 2013 roku wprowadzono w Łomży program "Karta Dużej Rodziny". W ubiegłym tygodniu do długiej listy instytucji współpracujących z UM w Łomży zostało dopisanych dziesięć punktów, a wśród nich Wyższa Szkoła Agrobiznesu, która dzięki zniżkom chce pomagać w kształceniu Łomżyniaków.

 

Posiadacze kart mogą korzystać między innymi z ulg w komunikacji miejskiej, w placówkach MOSiR-u, oraz instytucjach kultury takich jak Filharmonia Kameralna, Teatr Lalki i Aktora w Łomży, Muzeum Północno - Mazowieckie, Galeria Sztuki Współczesnej oraz wielu miejskich instytucjach uwzględnionych w odpowiednich uchwałach Rady Miejskiej w Łomży.

 

Rektor WSA prof. Roman Engler chwilę po podpisaniu porozumienia powiedział, iż cieszy się bardzo, że taka inicjatywa funkcjonuje w mieście, gdyż sam pochodzi z rodziny wielodzietnej.

- Miałem troje rodzeństwa , i materialnie byliśmy źle sytuowani , nie ukrywam, że na swojej drodze spotkałem osoby, które pomogły mi. Dlatego uważam, że teraz moim obowiązkiem jest pomagać młodzieży z rodzin wielodzietnych– twierdzi.

 

Rektor WSA nadmienił, iż Uczelnia nie zapomina również o rodzicach, którzy całą swoją uwagę koncentrują na pociechach, spychając własne potrzeby na drugi plan. Dzięki umowie z Urzędem Miasta i Karcie Dużej Rodziny również rodzice mogą wziąć pod uwagę uzupełnienie wykształcenia dzięki stypendiom w wysokości 200 złotych miesięcznie.

Karta Dużej Rodziny to nie tylko szansa dla studentów, ale także uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Prezes fundacji "Janko Muzykant" działającej w murach WSA, Robert Twardowski, opowiada o działaniu zarządzanej przez siebie organizacji:

- Nasza fundacja już od kilku lat funduje stypendia , dla wskazanych przez samorząd szkolny uczniów. W tej chwili z takiej pomocy korzysta 11 uczniów, którzy miesięcznie otrzymują 200 złotych na swoje potrzeby. Stąd pomysł aby posiadacze kart mieli ułatwiony dostęp do nauki i otrzymywali podobną pomoc – mówi.

 

Porozumienie między WSA a UM w Łomży zostało podpisane w Ratuszu w ubiegły czwartek.

Wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny można składać w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia przy ul. Polnej w Łomży. Do tej pory zostało wydanych 1651 Kart Dużej Rodziny , dla rodzin posiadających minimum troje pociech.


redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe