Grzegorz Sekmistrz zwycięzcą Jam Session „Na Farnej”

  • 13.11.2013, 11:01
  • Jolanta Święszkowska
Grzegorz Sekmistrz zwycięzcą Jam Session „Na Farnej”
Ponad sześć godzin trwało muzykowanie, na jakie łomżyńskich artystów, młodych adeptów muzyki improwizowanej zaprosił mistrz fortepianu Grzegorz Sekmistrz. Kolejne edycje grania na żywo w Restauracji „Na Farnej” ściągają coraz większe rzesze publiczności i muzyków.

 

Grzegorz Sekmistrz zwycięzcą Jam Session „Na Farnej”


   Ponad sześć godzin trwało muzykowanie, na jakie łomżyńskich artystów, młodych adeptów muzyki improwizowanej zaprosił mistrz fortepianu Grzegorz Sekmistrz. Kolejne edycje grania na żywo w Restauracji „Na Farnej” ściągają coraz większe rzesze publiczności i muzyków. Miłośnicy jazzu, rocka, bluesa, soulu czy funky w sobotę po godzinie 19. wprost  walczyli o wolne miejsce. Do restauracji napływały kolejne fale miłośników dobrego brzmienia.
    Po raz pierwszy muzykom towarzyszyła audiowizualna aranżacja przygotowana przez właścicielkę lokalu, na dużym ekranie zostały m.in. wyświetlone obrazy z poprzednich odsłon Jam Session.

    Tym razem z mistrzem fortepianu, Grzegorzem Sekmistrzem, zaśpiewały: Katarzyna Górska, znakomicie wykonująca standard z przełomu lat 20. i 30. „All of me”, oraz Karolina Grala z przebojem Chaka Khan „Ain't Nobody”. Obie śpiewały żywiołowo i ekspresyjnie.

    Brawa zebrała także Aleksandra Sulkowska, młodziutka adeptka gry na perkusji, o której z szacunkiem wypowiadał się, m.in., saksofonista altowy i tenorowy Mateusz Kurkowski,  weteran - obok Grzegorza Sekmistrza - dotychczasowych spotkań i nagrań.

    Wcześniej z Grzegorzem Sekmistrzem improwizowali gitarzyści: Jan „Yaniu” Górski z „The Bl Blues Band” i Jacek Perkowski, Robert Wieczorek oraz perkusista Adam Mordasiewicz, obydwaj z zespołu „Polityka”.

ZOBACZ ZDJĘCIA  

- Mam ucho do perkusistów, bo sam grałem przez pół roku na bongosach – ocenia wysoko pałkera z Łomży Piotr Płaskociński z Kolna. - Nigdy w życiu nie byłem na jam session o takim poziomie - wyjawia kolneński licealista. – Wybierzemy się jeszcze nieraz z kolegami na taki koncert...
    Mariusz Brzostowski, wokalista, tekściarz i kompozytor „The BL Blues Band”, z wielkim uznaniem wypowiadał się zwłaszcza o gitarzyście basowym Januszu Korsanie.

- Grzegorz Sekmistrz z takimi muzykami jest już gotowy wejść do studia nagrań- twierdzi doświadczony kompozytor.

- Wygraliśmy razem, nie tylko ja, jako założyciel Agencji Artystycznej, ale też właściciele Restauracji „Na Farnej” – podkreśla mistrz fortepianu. - Stworzyli gościnny i przyjazny klimat muzykom i wszystkim przybyłym gościom. Mam nadzieję że znów spotkamy się „Na Farnej”.

Fot. Robert Sokołowski i Zbigniew Ciborowski
 

Jolanta Święszkowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe