Przez Farną do Mozarta!

  • 19.08.2013, 14:38
  • Monika Strzelecka
Przez Farną do Mozarta!
Miłośnicy kompozytora z Salzburga odwiedzili Stare Miasto nad Narwią.

    Miłośnicy kompozytora z Salzburga odwiedzili Stare Miasto nad Narwią.

    Choć na mapach prowadząca przez Łomżę Via Baltica wiecznie jest w planach, to w rzeczywistości jest w wielu aktualnych turystycznych trasach. Tak więc i tego lata do naszego miasta nieustannie przybywają goście z różnych stron Polski i świata. Zawsze obecni są na Starówce, gdzie ze swoimi kulinarnymi specjałami i miłą atmosferą, czeka na nich Restauracja na Farnej.

        Tak było również podczas minionego tygodnia: na odpoczynek i posiłek zatrzymali się tu 50-ciu uczestników międzynarodowej wyprawy rowerowej Wilno – Salzburg, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rowerowe Crotos z Warszawy. Po raz pierwszy goszcząca w Łomży ekipa Austriaków, Francuzów, Irlandczyków, Litwinów, Niemców, Polaków i Szkotów zachwycona była zarówno panoramą naszego miasta od strony Piątnicy, Doliną Narwi jak i smakami z Restauracji Na Farnej. Cykliści – melomani zjedli między innymi: czarcią zupę rybną, sandacza w słoneczniku, grillowanego lina z kwaśną śmietaną, kurczaka z grilla, żurek, tradycyjne flaki wołowe, duszone żeberka, naleśniki z serem i wiśniami, desery lodowe, a do tego herbata waniliowa i jedyna na świecie kawa farpuccino to także uznane przez gości swoiste symbole naszej Starówki. 

       Z Wilna – stolicy Litwy do Salzburga – rodzinnego miasta sławnego kompozytora Wolfganga Amadeusza Mozarta w Austrii wiodą różne drogi. Ale nawet cudzoziemcy wiedzą, że wszystkie prowadzą do Łomży; że wszystkie prowadzą na Starówkę!  

Monika Strzelecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 19.08.2013, 23:20
Polecam smaczna, rowerzystów tez widziałem, ostatnio dużo ich w Łomży

Pozostałe