Olimpiada Lekkoatletyczna Przedszkolaków

  • 19.06.2013, 10:49
  • K.S
Olimpiada Lekkoatletyczna Przedszkolaków
We wtorek 18 czerwca 2013 roku na Stadionie Miejskim w Łomży odbyła się Olimpiada Lekkoatletyczna Przedszkolaków, której organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży.

We wtorek 18 czerwca 2013 roku na Stadionie Miejskim w Łomży odbyła
się Olimpiada Lekkoatletyczna Przedszkolaków, której organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. Za nim jednak przedszkolaki przystąpiły do sportowej rywalizacji, wszystkie reprezentacje przedszkoli otrzymały od MOSiRu zaproszenia na Dni otwarte
na Stadionie Miejskim podczas, których przedszkolaki mogły zapoznać się z dyscyplinami, które miały wejść do programu Olimpiady oraz z prawidłową techniką ich wykonania a także z zasadami i przepisami obowiązującymi podczas zawodów. Równo o godzinie 10:00 Olimpiadę uroczyście otworzyła Pani Prezydent Miasta Łomża Mirosława Kluczek, wśród zaproszonych gości był także Dyrektor MOSiR Łomża Sławomir Grygo oraz Kierownik Pływalni Miejskiej Nr 2 Pani Ewa Gąsiorowska. Po uroczystości otwarcia zawodów, przedszkolaki przystąpiły do pierwszej tego dnia rozgrywanej konkurencji tj. biegu na 60m. Dzieci bardzo dobrze radziły sobie na bieżni, startując z bloków startowych na wszystkie komendy startera. Następnie odbyły się dwie konkurencje techniczne czyli rzut piłeczką palantową oraz skok w dal. Oprócz wspaniałej zabawy można było zaobserwować na twarzach najmłodszych chęć zwycięstwa oraz walkę o jak najlepszy wynik w zawodach. Na koniec Olimpiady rozegrana została konkurencja drużynowa, w której udział wzięły całe reprezentacje wszystkich przedszkoli. Tą konkurencją było przeciągnie liny. Była to najbardziej widowiskowa oraz najbardziej zacięta konkurencja rozgrywanych tego dnia zawodów. W trakcie Olimpiady na bieżąco prowadzona była punktacja. Występ każdego przedszkolaka był punktowany i zliczany do ogólnej punktacji.
W sumie z zawodach udział wzięło ponad 180 dzieci z 9 placówek z Łomży. Olimpiadę Lekkoatletyczną Przedszkolaków wygrała reprezentacja Publicznego Przedszkola Nr 9,
która łącznie zdobyła 831 punktów, na drugim miejscu uplasowało się Publiczne Przedszkole Nr 10 a trzecia pozycja przypadła Niepublicznemu Przedszkolu Mały Artysta. Dzieci z tych przedszkoli otrzymały z rąk Dyrektora MOSiR Łomża Pana Sławomira Grygo medale za zajęte miejsce oraz puchary, które z pewnością staną w przedszkolnej gablocie. Pozostałe dzieci otrzymały kolorowe dyplomy uczestnictwa w Olimpiadzie. Wszystkim przedszkolakom gratulujemy udziału z Olimpiadzie i czekamy na następną edycję zawodów!!!

 

Poniżej ogólna punktacja Olimpiady Lekkoatletycznej Przedszkolaków:

 

Miejsce I – Publiczne Przedszkole Nr 9, 831 pkt

Miejsce II – Publiczne Przedszkole Nr 10, 752 pkt

Miejsce III – Niepubliczne Przedszkole „Mały Artysta”, 727 pkt

Miejsce IV – Publiczne Przedszkole Nr 5, 688 pkt

Miejsce V – Oddział przedszkolny w SP 4, 687 pkt

Miejsce VI – Publiczne Przedszkole Nr 15, 610 pkt

Miejsce VII – Publiczne Przedszkole Nr 1, 580 pkt

Miejsce VIII – Publiczne Przedszkole Nr 8, 517 pkt

Miejsce IX – Niepubliczne Przedszkole „Wesołe Słoneczko”, 489 pkt.

K.S

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe