piątek, 19 kwietnia 2024 06:38

Kolejne medale łomżyńskich karateków

W miniony weekend w Warszawie odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego turnieju Mazovia Cup, który zgromadził 408 zawodników z 34 klubów z całej Polski.
W miniony weekend w Warszawie odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego turnieju Mazovia Cup, który zgromadził 408 zawodników z 34 klubów z całej Polski.Łomżyński Klub Karate reprezentowała tym razem grupa młodzieży rywalizująca w kategoriach kadetów, młodzików i juniorów.
Najlepiej zaprezentowała się Karolina Mroczkowska triumfując w kategorii kata (układy) w stawce 40 zawodników i zawodniczek. W tym roku ta konkurencja została rozegrana bez podziału na płeć i wiek. Zdecydowanie wygrała również kategorię lekką juniorek, rozstrzygając trzy pojedynki już w pierwszych rundach. Złoty medal w kategorii lekkiej juniorów zdobył Szamil Szabajew również wygrywając swoje pojedynki w pierwszych rundach. W kategorii ciężkiej młodziczek złoto wywalczyła Klaudia Gawryś tocząc cztery pojedynki, zaś wśród kadetów kategorii ciężkiej dominowali nasi bliźniacy Adam i Tomasz Stachacz. Stoczyli po trzy walki i w finale musieli rozstrzygnąć podział czołowych miejsc w braterskim boju, w którym ostatecznie triumfował Tomasz. Karolina Mroczkowska zdobyła również puchar dla najlepszej zawodniczki turnieju.
Łącznie łomżyńscy karatecy zdobyli pięć złotych i jeden srebrny medal. Gratulujemy!

źródło: Dariusz Syrnicki prezes ŁKK