Radni pozytywnie o pracy Straży Miejskiej

  • 03.04.2013, 10:22
  • redakcja
Radni pozytywnie o pracy Straży Miejskiej
Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Rady Miejskiej Łomży, po szczegółowej analizie, pozytywnie oceniła pracę Straży Miejskiej Łomży i uznała za zasadne jej dalsze funkcjonowanie w mieście. - Nie ma innej instytucji, która przejęłaby obowiązki strażników – uznali zgodnie członkowie Komisji.
Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Rady Miejskiej Łomży, po szczegółowej analizie, pozytywnie oceniła pracę Straży Miejskiej Łomży i uznała za zasadne jej dalsze funkcjonowanie w mieście. - Nie ma innej instytucji, która przejęłaby obowiązki strażników – uznali zgodnie członkowie Komisji. Swoją opinię wyrazili na sesji Rady Miejskiej.

-Likwidacja Straży Miejskiej  zrobi nam taką lukę w porządku i bezpieczeństwie w mieście, że nie wypełni tego Policja, wiemy dobrze o jej brakach kadrowych. Straż Miejska utrzymywana jest z pieniędzy podatników, ale pracuje dla nas, dla naszego bezpieczeństwa i porządku w mieście – mówił członek Komisji, radny Maciej Głaz.

- Aby usprawnić pracę strażników, złożyliśmy wniosek do Prezydenta Miasta o zakup skuterów, chcemy, aby Straż Miejska była bardziej mobilna i bardziej widoczna – mówił radny z Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Zbigniew Prosiński. Przypomniał, że analiza działalności Straży Miejskiej pod kątem zasadności funkcjonowania w mieście została przeprowadzona po anonimowych głosach mieszkańców, którzy skarżyli się na strażników. - Okazuje się, że przeciwne są często osoby, które miały kontakt ze Strażą i to ze strony mandatowej – przyznał radny Prosiński.

- Na tej sali wielokrotnie słyszałem ciche i mocne głosy, czy należy zlikwidować Straż Miejską. To pytanie wraca jak bumerang w różnych wymiarach i w różnych częściach kraju. Dzisiejsza ocena, którą przedłożyła Komisja,  zamyka, przynajmniej w Łomży ten temat – mówił Prezydent Mieczysław Czerniawski.

Sprawozdanie z działalności Straży Miejskiej Łomży w 2012 roku dostępne jest pod linkiem:

http://www.lomza.pl/index.php?wiad=1928

źródło: UM Łomżaredakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe