czwartek, 28 marca 2024 11:55

Medale łomżyńskich zawodników Klubu Karate Kyokushin

Trójka zawodników Łomżyńskiego Klubu Karate Kyokushin zdobyła 4 medale na Otwartych Mistrzostwach Anglii, które odbyły się w sobotę 9 marca w Londynie.
Trójka zawodników Łomżyńskiego Klubu Karate Kyokushin zdobyła 4 medale na Otwartych Mistrzostwach Anglii, które odbyły się w sobotę 9 marca w Londynie. Najlepiej zaprezentowała się juniorka (17-18 lat) Karolina Mroczkowska, która zdobyła dwa złote medale stając się najwszechstronniejszą zawodniczką turnieju. Najpierw triumfowała w konkurencji kata (układy), a następnie w kumite (walki) w kategorii otwartej, czyli bez podziału na kategorie wagowe. Pomimo tego, iż była najlżejszą w stawce, wygrała kolejno dwa pojedynki w świetnym stylu rozstrzygając je przed czasem.

Dwa srebrne medale zdobyli seniorzy ŁKK. Startujący w gronie 8 zawodników wagi ciężkiej Marcin Banach stoczył trzy bardzo wyczerpujące pojedynki. Pierwszy z nich z zawodnikiem pochodzącym z Polski, trenującym obecnie w Edynburgu (Szkocja) Arturem Nowackim, zwyciężając w regulaminowym czasie 3 minut. Kolejny bardzo ciężki pojedynek z zawodnikiem z Cambridge Lincolnem Milesem. Regulaminowy czas nie dał rozstrzygnięcia. W dogrywce zaczęła rysować się przewaga naszego zawodnika, co dało zwycięstwo i awans do finału Mistrzostw. W walce finałowej Marcin musiał uznać wyższość Jarmaine Christie z Londynu, który wygrał pojedynek przez wskazanie sędziów 3 do 1.

Ciekawostką jest fakt, że na trzecim miejscu uplasował się inny z Polaków trenujących od kilku lat w Londynie, Sławek Wożniak. Natomiast mieszkająca w Londynie od 11 lat Wiktoria Tomaszewska wygrała kategorię dziewcząt 13-14 lat.

Srebrny medal zdobyła także Aleksandra Zajkowska, startująca tym razem jedynie w konkurencji kata.