Wizyta wicepremiera Janusza Piechocińskiego -VIDEO

  • 28.02.2013, 10:22
  • Telewizja Narew
media-videoads-video-2013-02-wicepremier_janusz_piechocinski_spotkanie_mlekpol_tv
loadingŁaduję odtwarzacz...
Janusz Piechociński wicepremier RP i minister gospodarki spotkał się z rolnikami oraz samorządowcami w siedzibie Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL w Grajewie. W trakcie spotkania zostały poruszone bieżące problemy i sposoby ich rozwiązania w dziedzinie infrastruktury, rolnictwa oraz gospodarki.

Janusz Piechociński wicepremier RP i minister gospodarki spotkał się z rolnikami oraz samorządowcami w siedzibie Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL w Grajewie. W trakcie spotkania zostały poruszone bieżące problemy i sposoby ich rozwiązania w dziedzinie infrastruktury, rolnictwa oraz gospodarki.

 

- Prawdziwe życie toczy się poza Warszawą i budynkiem rządu, dlatego ważne są spotkania z obywatelami i poznanie ich problemów. Chce poznać wyzwania, które stoją przed rządem i dokonać wszelkich starań, by im sprostać – powiedział na początku spotkania wicepremier.

Wicepremier Piechociński podkreślił również jak ważna jest dla rozwoju gospodarczego rozbudowa dróg lokalnych. Szczególnie w naszym rejonie, gdzie ruch na drogach jest z roku na rok coraz większy a niestety, pomimo wszelkich działań, lista dróg do remontu jest nadal długa.

Polskę oraz całą Unię czeka zniesienie kwotowania mleka. To ważny dla producentów mleka wątek, który również został  poruszony podczas tego spotkania.

 Do wicepremiera Piechocińskiego padały podstawowe pytania: co się wiąże ze zniesieniem kwotowania mleka i jakie będą konsekwencje takich działań. Odpowiedzią mają być spółdzielnie – takie właśnie jak Mlekpol.

- Spółdzielczość, grupy producenckie, powiązanie z przemysłem rolnictwa – to są  szanse na podnoszenie konkurencyjności - wyjaśniał wicepremier Janusz Piechociński.

W spotkaniu Wicepremierowi Piechocińskiemu towarzyszył podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Dariusz Bogdan oraz wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski.

Wicewojewoda podkreślił, że dzięki współpracy na szczeblach samorządowym oraz rządowym nasze województwo nadal będzie prężnie się rozwijać.

- Odpowiedzią na rozwój naszego regionu jest wspieranie przedsiębiorczości. Ważne jest, aby podlaskie firmy mogły inwestować w specjalnych strefach ekonomicznych i tworzyć na terenie naszego regionu miejsca pracy. Istotne jest również inwestowanie w edukację oraz myśl technologiczną. Wszystko to zapewni nam ciągły rozwój, a podział Polski na A i B nie będzie miał już miejsca – powiedział wicewojewoda.

 

Telewizja Narew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe