Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 kwietnia 2024 18:56

Razem możemy więcej - VIDEO

Jak wiadomo Wyższa Szkoła Agrobiznesu jest gospodarzem wielu inicjatyw społecznych. Tak jest i w tym przypadku. Spotkanie branży budowlanej zatytułowane „Warunki funkcjonowania branży budowlanej w nowych realiach” odbyło się w murach Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży.
Kliknij aby odtworzyć

Jak wiadomo Wyższa Szkoła Agrobiznesu jest gospodarzem wielu inicjatyw społecznych. Tak jest i w tym przypadku. Spotkanie branży budowlanej zatytułowane „Warunki funkcjonowania branży budowlanej w nowych realiach” zorganizowane przez Łomżyńską Izbę Przemysłową Handlową odbyło się w murach Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży.

 

–W tym spotkaniu chodzi głównie o zintegrowanie środowiska budowlanego naszego regionu – powiedział Andrzej Borusiewicz dziekan Wydziału Technicznego WSA. – W tym momencie sytuacja wygląda tak, że każdy chce żeby coś robić, ale sam nic z siebie nie daje. Dlatego też m.in. uczelnia stara się podejmować różnego rodzaju działania. Od dwóch lat organizujemy środowiskowe spotkania „BUDOWLANI”. Jesteśmy organizatorem różnego rodzaju szkoleń w tym w najbliższym czasie – 1 marca „Wypadek to nie przypadek”, – 14 marca szkolenie na temat budynków z wielkiej płyty. Zachęcamy do udziału w nich firmy i przedsiębiorstwa – kontynuował Andrzej Borusiewicz dziekan. – W naszej uczelni działa też Rada Ekspertów, do której każdy przedsiębiorca może wejść i służyć swoją wiedzą praktyczną. Mamy w planach otwarcie specjalności budownictwo terenów wiejskich, co mocno wiąże się ze specyfiką tego regionu. Zachęcamy studentów do realizacji praktyk w lokalnych firmach. Wyszliśmy do firm z propozycją, by zgłaszały nam propozyce tematów prac inżynierskich, w których studenci opracowywaliby skuteczne sposoby rozwiązywania konkretnych problemów w firmie. W zeszłym roku najwięcej tematów zgłosił PREFBET Śniadowo i Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Z takich działań firmy mogą czerpać tylko zysk, ale niestety jak na razie większość przedsiębiorców tego nie zauważa. Od wielu lat powtarzam, że jesteśmy otwarci i jeżeli jest problem, rozwiążmy go wspólnie – dodał Andrzej Borusiewicz, dziekan Wydziału Technicznego WSA .

Już od kilku lat straszeni jesteśmy kryzysem i nikt tak naprawdę nie pamięta kiedy on przyszedł i kiedy się zakończy. Wiadomo jednak, że ogólna psychoza serwowana nam przez ogólnoświatowe media i polityków doprowadziła do tego, że przedsiębiorcy boją się inwestować tłumaczył Antoni Chojnowski, wiceprezes PREFBET Śniadowo. Dlatego należy podjąć znaczące kroki do poprawy sytuacji.

–Żeby funkcjonować w trudnych warunkach rynkowych musi nastąpić integracja dobrych, sprawdzonych firm, które wspomagając się mogą podejmować większe zadania. Dlatego też zaproponowałem pewne formy zmian organizacyjnych w Łomżyńskiej Izbie Przemysłowo – Handlowej, bo twierdzę, że racjonalne działania same się nie wdrożą, nawet jeżeli ktoś głośno je zaproponuje. Musi pojawić się ktoś zaangażowany i przekonany, że każde przedsięwzięcie może się udać – powiedział Antoni Chojnowski, wiceprezes PREFBET Śniadowo. – Jeżeli firmy będą dobrze prosperowały w Łomży to wszystkim będzie żyło się lepiej – dodał Antoni Chojnowski.

Ze spotkania można wysnuć wiele wniosków. Najważniejsze jednak jest, by firmy inwestowały w naszym regionie, działały prężnie i rozwijały się.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele uczelni, przedsiębiorcy oraz naczelnik Urzędu Skarbowego w Łomży.


Podziel się
Oceń

Komentarze